Ви є тут

Безробіття в Україні та світі. Актуальні цифри.

29.06.2017

За даними статистики, у І кварталі 2017 року в Україні рівень безробіття серед економічно активного населення (розрахований за методологією МОП[1]) становив 10,1%, або додав 0,2 в. п. порівняно з відповідним періодом минулого року.

Серед  осіб працездатного віку рівень безробіття дещо вищий і складає 10,5%. Загальна чисельність безробітних серед працездатного населення − 1,786 млн. осіб, серед яких 60% − чоловіки. При цьому, понад 64% безробітних проживають у міських поселенях.

У І кварталі ц. р. у країнах ЄС-28 безробітних серед економічно активного населення налічувалося 19,5 млн. осіб, із яких 53% чоловічої статі. При цьому рівень безробіття склав 8,3%, або знизився на 0,9 в. п. порівняно з І кварталом минулого року. Найвищий рівень безробіття серед країн ЄС-28 зафіксовано у Греції (23,5%), найнижчий − у Чехії (3,5%).

За попередніми даними, у І кварталі п. р. рівень зареєстрованого безробіття[2] склав 2,5%, що у чотири рази менше, ніж рівень загального безробіття серед осіб працездатного віку.

Слід зазначити, що зберігається тенденція до скорочення чисельності зареєстрованих безробітних. Зокрема, за останніми оприлюдненими статистичними даними у травні ц. р. на обліку у центрах зайнятості перебували 352,6 тис. осіб, або на 63,8 тис. осіб менше порівняно з відповідним минулорічним періодом та становить 1,6% від загальної чисельності осіб працездатного віку. У загальній кількості зареєстрованих безробітних 55% становлять жінки та 58% проживають у містах.

Упродовж року в 1,5 рази зросла кількість вільних робочих місць (вакантних посад), яку могли запропонувати роботодавці, та нараховувала у травні ц. р. 69,6 тисячі вакансій. Тобто, на одну вільну вакансію претендувало 5 осіб проти 9 осіб торік.

Із загальної кількості безробітних, зареєстрованих у травні, 89% або 314,2 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю, яка становила у середньому 1966 гривень на особу на місяць. Орієнтовно загальна сума виплат допомоги безробітним склала у травні ц. р. 555 млн. гривень, що на 56 млн. грн., більше ніж у травні 2015 року. 

 

__________________________________________________

[1] Безробітні (за методологією МОП) – особи у віці 15–70 років (зареєстровані та незареєстровані в Державній службі зайнятості), які одночасно задовольняють трьом умовам: не мали роботи (прибуткового заняття); впродовж останніх чотирьох тижнів активно шукали роботу або намагались організувати власну справу; впродовж найближчих двох тижнів були готові приступити до роботи, тобто почати працювати за наймом або на власному підприємстві з метою отримання оплати або доходу. До категорії безробітних також відносять осіб, які приступають до роботи протягом найближчих двох тижнів; знайшли роботу, чекають відповіді тощо.

Рівень безробіття (за методологією МОП) – відношення (у відсотках) кількості безробітних віком 15–70 років до економічно активного населення (робочої сили) зазначеного віку або відповідної соціально-демографічної групи.

[2] Зареєстровані безробітні згідно з чинним законодавством – це особи працездатного віку, які зареєстровані у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції як безробітні і готові та здатні приступити до роботи.

Рівень зареєстрованого безробіття визначають як відношення (у відсотках) кількості зареєстрованих безробітних до середньорічної кількості населення працездатного віку.