Ви є тут

Індекс гендерного розриву-2016

09.11.2016

Світовий економічний форум (World Economic Forum) опублікував щорічне глобальне дослідження – Індекс гендерного розриву 2016 (The Global Gender Gap Index 2016) із супроводжуючим його рейтингом країн світу за показником рівноправності чоловіків та жінок.

Цьогорічне дослідження охопило 144 країн світу. Україна за рівнем гендерної рівності порівняно з попереднім дослідженням погіршила свої позиції на 2 пункти і посіла 69 місце.

Лідером рейтингу, як і торік, є Ісландія. До першої десятки країн із гендерною рівністю також увійшли Фінляндія, Норвегія, Швеція, Руанда, Ірландія, Філіппіни, Словенія, Нова Зеландія та Нікарагуа.

Останні сходинки рейтингу зайняли Сирія, Пакистан та Ємен.

У дослідженні вимірюється розрив серед чоловіків та жінок за різними показниками у чотирьох основних сферах: економічна участь та можливості; рівень освіти; здоров’я і тривалість життя та політичні права обох статей.

Як і роком раніше, найгірші позиції у гендерній рівності Україна займає у сфері політичних прав. Значення індексу у цій сфері залишилось на рівні минулорічного – 0,098, у той час коли рівність вимірюється одиницею.

Зокрема, за співвідношенням жінок до чоловіків у парламенті Україна має індекс 0,137; щодо розподілу посад міністрів – 0,118.

У цілому, експертами відмічається прогрес у співвідношенні жінок і чоловіків серед законодавців, високопосадовців та управлінців, за яким Україна покращила свої рейтингові позиції, піднявшись із 27 на 23 сходинку.

Одночасно відмічається поглиблення нерівності в оплаті жіночої та чоловічої праці. За оцінками цього показника Україна за рік втратила 7 позицій, опустившись з 61 на 68 сходинку рейтингу.