Ви є тут

Індекс куті−2022

03.01.2022

Експерти Економічного дискусійного клубу напередодні Святвечора та Різдва Христового обрахували вартість приготування у 2022 році куті за традиційним рецептом[1].

За нашими розрахунками та київськими цінами[2], господиням приготування куті на родину (1,5 кг) на Святвечір−2022 коштуватиме 108 гривень, або близько 18 гривень за порцію 250 грамів.

На узвар (без додавання цукру) орієнтовно необхідно буде витратити ще 30 гривень.

Якщо порівнювати із січнем 2021 року, то вартість куті-2022 зросла на 12%, за рахунок подорожчання практично всіх інгредієнтів страви.

Вартість узвару на прийдешнє Різдво не зміниться, завдячуючи гарному врожаю яблук і груш у 2021 році, внаслідок чого споживчі ціни на вказані фрукти знизилися.  

Якщо кутя та узвар до неї, навіть за столичними цінам, залишатимуться у поточному році все ще доступними стравами для українців, то інгредієнти для приготування інших страв для святкового різдвяного столу суттєво зросли в ціні.

Подорожчання торкнулося більшості продуктів харчування, які є основою споживчого кошика українця (див. графік нижче). Єдиний виняток склала картопля, поточна споживча ціна якої є на чверть нижчою, ніж роком раніше.  

Порівняно з передріздвяним періодом минулого року ціни на м'ясо зросли на 11%-33%, молочні продукти – на 13%-18%, олія соняшникова – на 41%, цукор – на 23%, борошно пшеничне – на 19%.

________________________

[1] рецепт сайту receptystrav.com.ua;

[2] оскільки інгредієнти для приготування куті та узвару не належать до товарів, цінові тенденції на які підлягають моніторингу, тому їх вартість розрахована, виходячи із цін, за якими реалізовувалася відповідна продукція на сільськогосподарських ринках у місті Києві на початку січня 2022 року.