Ви є тут

Куди зникають українські села…

09.03.2017

До сільських населених пунктів належать як села, так і селища, незалежно від їх адміністративної підпорядкованості, і станом на 01.01.2017 року їх обліковується 28 377 одиниць.

Як виявилось, тільки за останній рік з адміністративної карти України офіційно виключено 8 сільських населених пунктів, 5 з яких знято з обліку у зв’язку із переселенням жителів, а 3 – об’єднані з іншими населеними пунктами.

Для порівняння – у 2003 році їх було на 235 одиниць більше, ніж на звітну дату. І це без врахування реальної ситуації, яку ми маємо у зв’язку із анексією Кримського півострова та конфлікту на Сході країни.

Починаючи з 2003 року, реєстрація нових сіл (селищ) зафіксована лише у західних регіонах країни. Натомість, найбільша кількість зниклих з мапи – у центральній Україні.

У Івано-Франківській, Черкаській та Херсонській областях кількість сільських населених пунктів змін не зазнавала.

В середньому в одному українському селі (селищі) проживає 481 мешканець (без даних по АР Крим та м. Севастополь).

Водночас, у сільських населених пунктах Сумської та Чернігівської областей проживає менше 300 осіб.

Найбільша кількість сіл (селищ) обліковується у Львівській та Полтавській областях, найменша – у Закарпатській та Чернівецькій.

Сільське населення переважає над міським у Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській та Рівненській областях. В решті областей, міське населення переважає над сільським.