Ви є тут

Поточний рівень безробіття в Україні

01.07.2016

За даними статистики, у І кварталі 2016 року в Україні рівень безробіття серед осіб працездатного віку (розрахований за методологією МОП) склав 10,3%.

Загальна чисельність безробітних серед працездатного населення  налічує майже 1,8 млн. осіб, серед яких 63% − чоловіки. При цьому, майже 64% безробітних проживають у містах.

Найвищий рівень безробіття серед осіб працездатного віку, із зрозумілих причин, зафіксований у Луганській (17,6%) та Донецькій (15,2%) областях. Найменше потерпали  від безробіття у Одеській області, де його рівень склав 6,7%.

Слід відмітити, що у І кварталі ц. р. рівень безробіття економічно активного населення в Україні, залишався значно нижчим, ніж у Греції та Іспанії.

Зареєстроване безробіття[2] у І кварталі ц. р. зафіксовано на рівні 2,9%, що у 3,6 рази менше за рівень безробіття серед економічно активного населення працездатного віку.

У травні ц. р. рівень зареєстрованого безробіття дещо скоротився і склав 1,6%. На обліку у центрах зайнятості у травні перебували 416,4 тис. осіб, що на 53 тис. осіб менше порівняно з минулорічним періодом. При цьому, кількість вільних робочих місць (вакантних посад), яку могли запропонувати роботодавці нараховувала 45,3 тисячі. Тобто, на одну вільну вакансію у травні ц. р. претендувало 9 осіб.

Із загальної кількості безробітних, зареєстрованих у травні, 80% або 333,2 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю, яка становила у середньому 1498 гривень на особу на місяць. Орієнтовно загальна сума виплат допомоги безробітним склала у травні ц. р. 499 млн. гривень, що на 52 млн. грн., більше ніж у травні 2015 року.

 

 

________________________________________________

[1] Безробітні (за методологією МОП) – особи у віці 15–70 років (зареєстровані та незареєстровані в Державній службі зайнятості), які одночасно задовольняють трьом умовам: не мали роботи (прибуткового заняття); впродовж останніх чотирьох тижнів активно шукали роботу або намагались організувати власну справу; впродовж найближчих двох тижнів були готові приступити до роботи, тобто почати працювати за наймом або на власному підприємстві з метою отримання оплати або доходу. До категорії безробітних також відносять осіб, які приступають до роботи протягом найближчих двох тижнів; знайшли роботу, чекають відповіді тощо.

Рівень безробіття (за методологією МОП) – відношення (у відсотках) кількості безробітних віком 15–70 років до економічно активного населення (робочої сили) зазначеного віку або відповідної соціально-демографічної групи.

[2] Зареєстровані безробітні згідно з чинним законодавством – це особи працездатного віку, які зареєстровані у територіальних органах центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції як безробітні і готові та здатні приступити до роботи.

Рівень зареєстрованого безробіття визначають як відношення (у відсотках) кількості зареєстрованих безробітних до середньорічної кількості населення працездатного віку.