Ви є тут

Позиції України в рейтингу екологічної ефективності у 2018 році

01.03.2018

Єльсинським і Колумбійським університетами у співпраці з Всесвітнім економічним форумом підготовлено та опубліковано цьогорічні результати глобального дослідження із супроводжуючим його рейтингом країн світу за рівнем екологічної ефективності.

Позиції в рейтингу розподілені на підставі Індексу екологічної ефективності 2018 (The Environmental Performance Index 2018), що відображають досягнення країн у сфері управління природними ресурсами та їх раціонального використання.

Передусім слід зазначити, що згаданий рейтинг публікувався кожні 2 роки. Натомість, цьогорічне дослідження підготовлено на підставі зміненої методології формування Індексу, що унеможливлює співставлення рейтингових показників у ретроспективі.

Індекс екологічної ефективності 2018 оцінює стан навколишнього середовища та життєздатність екосистем 180 країн світу.

У цьому році лідером за рівнем екологічної ефективності визнано Швейцарію. У першу десятку лідерів також увійшли Франція, Данія, Мальта, Швеція, Великобританія, Люксембург, Австрія, Ірландія та Фінляндія.

Україна в рейтингу посіла 109 сходинку і опинилась між Туреччиною (108) та Гватемалою (110).

Останні сходинки рейтингу зайняли Бангладеш і Бурунді.

Значення Індексу сформоване за шкалою від 0 до 100 (гірше-краще) на підставі оцінки 24 показників, згрупованих у 10 категорій, які відображають різні аспекти стану оточуючого природного середовища та життєздатності екосистем (збереження біологічного різноманіття, ступень навантаження економічної діяльності на оточуюче середовище, ефективність державної політики в сфері екології тощо).

У поточному році Індекс України склав 52,87 бали. При чому, найгірше значення отримав показник, який оцінює втрати нами лісового покриву (14,08). Крім того, ряд показників оцінено менше, ніж на 50 балів.

Найкращий бал (88,71) присвоєно Україні за категорією «забруднення важкими металами», яка розглядає вплив наявного у повітрі, воді, грунті та штучних матеріалах свинцю на стан здоров'я людей.

Нижче можна ознайомитися із оцінкою складових Індексу екологічної ефективності України.

Файли: