Ви є тут

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) повідомила, що індекс цін на продовольство у лютому 2018 року був нижчим, ніж торік

05.03.2018

За інформацією ФАО, індекс цін на продовольство[1] у лютому 2018 року був нижчим, ніж роком раніше, але зріс порівняно із попереднім місяцем.

Так, середнє значення індексу цін на продовольство ФАО у лютому ц. р. становило 170,8 пункти, що на 1,8 пункти (1,1%) вище показника січня, але на 2,7% нижче рівня лютого минулого року. Зростання показника упродовж останнього місяця обумовлено підвищенням цін на молочні продукти та зернові культури. Разом з цим, ціни на цукор та рослинні олії знизилися, а ціни на м'ясо не змінилися.

Індекс цін на зерно. Середнє значення індексу у лютому склало 160,8 пункти, що на 4,0 пункти (2,5%) вище рівня попереднього місяця і на 6,8% нижче показника лютого минулого року.  

Слід зазначити, що другий місяць поспіль спостерігається зростання індексу цін на зерно, після періоду  його відносної стабільності, що тривав із серпня 2017 року.

У лютому ціни зросли внаслідок високої активності на торгівельних майданчиках та стурбованості, викликаної несприятливими погодними умови для озимих у США, а також районах Аргентини, де культивується кукурудза.

Підвищилися світові ціни на рис, при цьому гальмівним чинником до їх подальшого зростання є падіння попиту на індійські сорти цієї культури.

Індекс цін на олії рослинні. Середнє значення  індексу у лютому склало 158 пункти, що на 5,1 пункти (3,1%) нижче рівня січня та є мінімальним показником за останні 19 місяців.

Ціни на більшість рослинних олій знизилися внаслідок очікуваного зростання обсягів виробництва у світі у сезоні 2017/2018 років.

Найпомітніше впали котирування цін на пальмову олію, що обумовлене як низьким експортним попитом на цей товар, так і збільшенням її запасів у Малайзії та Індонезії.

Світові котирування на сою знижуються під впливом очікування рекордного врожаю виробництва соєвої олії у США. Ціни на ріпакову олію знижуються через низький попит на неї, насамперед з боку виробників біодизелю.

Індекс цін на молочні продукти. Середнє  значення  індексу у лютому склало 191,1 пункти, що на 11,2 пункти (6,2%) вище січневого показника, але дещо нижче рівня лютого 2017 року.

Відбувся ріст котирувань по всіх чотирьох групах молочної продукції. Цьому сприяв активний імпортний попит на фоні меншого, ніж очікувалося виробництва молокосировини у Новій Зеландії.

Після чотиримісячного падіння, підросли майже на 6% котирування цін на вершкове масло. Також підвищилися ціни на сир та цільне сухе молоко, що обумовлено високим попитом в Європі та Азії. Загальне збільшення попиту на світових ринках стало чинником до підвищення цін і на сухе знежирене молоко.

Індекс цін на м'ясо. Середнє значення  індексу у лютому цього року склало 169,0 пунктів та не змінилося порівняно із попереднім місяцем. Водночас показник на 5% перевищив свій минулорічний рівень.

Зростання котирувань на яловичину відбувається на фоні зниження котирувань на свинину та м'ясо птиці. Ціни на баранину практично не змінилися.

Зростання другий місяць поспіль цін на яловичину пов’язують із обмеженою експортною пропозицією її з боку Нової Зеландії.

Четвертий місяць триває зниження котирувань на м'ясо птиці, обумовлене нарощуванням обсягів її пропозиції країнами-експортерами цього товару.

Через обмежений світовий імпортний попит, починаючи з вересня  минулого року, триває падіння індексу цін на свинину.

Індекс цін на цукор. Середнє значення  індексу у лютому склало 193 пункти, що на 7 пунктів (3,4%) нижче показника січня та досягнуло свого найнижчого рівня за останні 2 роки.  

Падіння цін на цукор триває внаслідок невпинного збільшення його виробництва Тайландом та Індією.

Внаслідок очікування у сезоні 2017/2018 років зростання виробництва цукру у ЄС, триває падіння цін на нього у Європі. Цьому сприяла відміна у минулому році квот на виробництво цукру, внаслідок чого були розширені площі під посівами буряків та зросли врожаї цукросировини.

 

____________________________________

[1]Індекс цін на продовольство ФАО – показник зміни за місяць міжнародних цін на кошик продовольчих сировинних товарів. Він розраховується на основі середніх значень індексів цін на п’ять товарних груп, зважених з урахуванням середнього показника частки кожної групи у експорті у 2002-2004 роках.