Ви є тут

Промислове виробництво в Україні у березні 2018 року

24.04.2018

Згідно з даними Держстату, порівняно з аналогічними показниками минулого року у березні ц. р. обсяги промислового виробництва зросли на 1,0%, а за І квартал – на 2,4%.

У І кварталі 2018 року зростання відбулося за всіма напрямками промислового виробництва.

Так, обсяги роботи сектору добувної промисловості і розроблення кар’єрів за звітний період зросли на 2,3%, (березневе зростання склало 3,3%). Зростання, як в місячному, так і в річному вимірах, зафіксовано лише у видобутку нафти, агломерованих залізорудних концентратів та солі.

Обсяги переробної промисловості за І квартал ц. р. зросли 2,5%, при цьому у цьогорічному березні, порівняно із березнем минулого року, цей сектор продемонстрував скорочення на 4,6%.

За І квартал поточного року за виключенням виробництва коксу та продуктів нафтоперероблення, виробництв харчової та легкої промисловостей, зростання зафіксовано за всіма видами переробки.

Сектор постачання і розподілення електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря у І кварталі зріс на 2,1%, а у березні – на 22,8%.

Зокрема, виробництво електроенергії у березні ц. р. зросло на 14,6% і склало 15,2 млрд. кВт-год. Натомість, за І квартал 2018 року вироблено 44,5 млрд. кВт-год, що на 0,5% менше, ніж у січні-березні 2017 року.

У регіональному розрізі у І кварталі 2018 року приріст промислового виробництва забезпечено у 14 регіонах, проти 16 – у І кварталі 2017 року.

Довідково: за І квартал поточного року порівняно з аналогічним періодом минулого року обсяги промислового виробництва у Білорусі, Польщі, Казахстану та Росії також зросли.