Ви є тут

Промислове виробництво в Україні у І півріччі 2018 року

31.07.2018

Згідно з даними Держстату, порівняно з аналогічними показниками минулого року у червні ц. р. обсяги промислового виробництва зросли на 2,2%, а за І півріччя – на 2,5%.

У першій половині року приріст продемонстрували всі напрямки промислового виробництва, а саме:

  • добувна промисловість і розроблення кар’єрів  − на 1,6%. Ріст відбувся у видобутку кам’яного вугілля (+1,3%), агломерованих залізорудних концентратів (+7,3%), щебню (+8,3%) та солі (+9,5%). Водночас  падіння темпів виробництва було властивим, зокрема, для видобутку газового конденсату (−2,1%), залізних руд (−1,1%);

  • переробна промисловість – на 2,5%. У січні-червні ц. р. зростання відбулося у хімічній та нафтовій промисловості, металургії, машинобудуванні, виготовленні виробів із деревини, меблевій промисловості. Натомість падіння виробництва спостерігалося у харчовій промисловості, фармацевтичному та текстильному виробництвах, а також виробництві гумових і пластмасових виробів.

  • постачання і розподілення електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря − на 4,3%. При цьому, виробництво електроенергії у цей період скоротилося на 0,6% за рахунок зменшення на 12,2% її продукування атомними електростанціями.  

У регіональному розрізі у І півріччі 2018 року приріст промислового виробництва продемонстрували 14 областей. Найбільший приріст виробництва за півроку зафіксовано у Івано-Франківській області – «плюс» 17,2%. Натомість у Луганській області відбулося найпомітніше, серед регіонів країни, падіння у промисловій сфері, яке у січні-червні ц. р. склало 23%.

Довідково: у січні-червні поточного року порівняно з аналогічним періодом минулого року обсяги промислового виробництва у Білорусі, Польщі, Казахстану та Росії також зростали.

Слід звернути увагу, що з початку року темпи приросту промисловості у Казахстані, Польщі та Білорусі є у 2-3 рази вищими порівняно з Україною.