Ви є тут

Промислове виробництво в Україні у січні−липні 2018 року

23.08.2018

У 2018 році в Україні зберігаються помірні темпи зростання промислового виробництва. Порівняно з аналогічним періодом минулого року обсяги промислового виробництва підвищилися: за 7 місяців 2018 року – на 2,6%; у липні ц. р. − на 2,3%

У січні-липні ц. р. приріст спостерігався у всіх сферах промислового виробництва, а саме у:

  • добувній промисловості і розробленні кар’єрів − на 2,0%. Ріст відбувся у видобутку кам’яного вугілля (+1,4%), нафти (+2,6%) агломерованих залізорудних концентратів (+7,9%), щебню (+7,4%) та солі (+17,6%). Водночас падіння темпів виробництва було властивим, зокрема, для видобутку залізних руд (−1,1%), газового конденсату (−1,5%), вапняку (−19,3%), піску будівельного (−13,9%);

  • переробній промисловості – на 2,4%. У січні-липні ц. р. наростила обсяги хімічна та нафтова промисловість, металургія, машинобудування, зросло виробництво у меблевій та деревообробній промисловості. Спад виробництва продукції був властивий для харчової промисловості, фармації, текстильного виробництва та виробництва гумових і пластмасових виробів.

  • постачанні і розподіленні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря − на 4,1%. Примітно, що виробництво електроенергії знаходилося практично на рівні минулорічного періоду (індекс − 99,98%). Найбільше зросло виробництво у гідроенергетиці – на 32,7%, при цьому атомні електростанції скоротили генерування електроенергії − на 10,7%.

У регіональному розрізі за 7 місяців 2018 року приріст промислового виробництва зафіксовано у 15 областях. Найвищий показник у Івано-Франківській області – «плюс» 15,8%. Натомість у Луганській області зберігається катастрофічне падіння промислового виробництва, яке у січні-липні ц. р. склало 22,0%. 

Довідково: у січні-липні поточного року обсяги промислового виробництва у Білорусі, Польщі, Казахстані та Росії зростали удвічі-утричі вищими темпами, ніж в Україні.