Ви є тут

Промислове виробництво в Україні у січні−вересні 2018 року

26.10.2018

В Україні спостерігається уповільнення темпів зростання промислового виробництва. За результатами 9 місяців ц. р., індекс промислової продукції склав 101,8% (до січня-вересня 2017 р.), що на 0,4 відсоткових пункти нижче, ніж за 8 місяців поточного року. У першому місяці цьогорічної осені відмічалося падіння промислового виробництва по відношенню до вересня минулого року («мінус» 1,3%), а відносно серпня ц. р. його обсяги залишилися стабільними.

У розрізі основних сфер промислового виробництва у січні-вересні ц. р. тенденції були наступними:

  • у добувній промисловості і розробленні кар’єрів зберігався стабільний ріст, який склав 2,0%. Приріст був характерним для діяльності з видобутку газу природного (+0,6%), газового конденсату (+0,4%), кам’яного вугілля (+3,9%), нафти (+6,2%), агломерованих залізорудних концентратів (+5,2%), щебню (+6,5%) та солі (+19,3%). Водночас падіння темпів відбулося у видобутку концентратів залізорудних неагломерованих (−0,2%), залізних руд неагломерованих (−1,8%), піску будівельного (−11,3%), вапняку (−15,2%);

  • у переробній промисловості приріст виробництва дещо пригальмував порівняно з попереднім місяцем, а темп зростання за дев’ятимісячний період скла 101,6%. Протягом січня-вересня ц. р. наростили обсяги хімічна та нафтова промисловість, металургія, машинобудування, зросло виробництво у меблевій та  деревообробній промисловості. Спад виробництва продукції був  властивий для харчової промисловості, фармації, текстильного виробництва, виробництва гумових і пластмасових виробів, целюлозно-паперової промисловості;

  • у постачанні і розподіленні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря також зберіглося зростання, яке склало 2,2%. Виробництво електроенергії знаходилося практично на рівні відповідного періоду 2017 року (індекс – 100,1%). Найбільше зросло виробництво у гідроенергетиці – на 30,8%, забезпечено приріст виробництва енергії з альтернативних джерел − вітрової (+6,6%) та сонячної (+23,2%). Водночас на 5,1% скоротилося генерування електроенергії  атомними електростанціями.

У регіональному розрізі за 9 місяців 2018 року приріст промислового виробництва зафіксовано у 15 областях. Найкращий показник у Івано-Франківській області – «плюс» 13,1% та на Сумщині – 13,0% (у тому числі у вересні порівняно із серпнем ц.р. приріст  виробництва в регіоні склав 41,7%).

Найістотніше, за вказаний період, впала промисловість Луганської області – на 17,0%. Помітно, на 10,3%, зменшилося промислове виробництво у Рівненській області.

Довідково: у 2018 році темпи приросту промислового виробництва у Білорусі, Польщі, Казахстані помітно перевищують українські.