Ви є тут

Промислове виробництво в Україні у травні 2018 року

25.06.2018

Згідно з даними Держстату, порівняно з аналогічними показниками минулого року у травні ц. р. обсяги промислового виробництва зросли на 2,5%, а за січень-травень – на 2,6%.

За 5 міс. поточного року зростання відбулося за всіма напрямками промислового виробництва.

Незважаючи на травневе скорочення обсягів роботи добувної промисловості і розроблення кар’єрів («мінус» 1,9%), за січень-травень сектор зріс на 2,0%. Зростання, як в місячному, так і в річному вимірах, зафіксовано лише у видобутку кам’яного вугілля, агломерованих залізорудних концентратів, щебню та у видобутку солі.

Обсяги переробної промисловості за січень-травень ц. р. зросли 2,4%. За травень цей сектор також продемонстрував зростання на 3,2%.

За перші 5 міс. поточного року за виключенням фармацевтичного виробництва, текстильного виробництва, виробництва гумових і пластмасових виробів та харчової промисловості, зростання зафіксовано за всіма видами переробки.

Сектор постачання і розподілення електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря у січні-травні зріс на 4,2%, а у травні – на 8,6%. Разом з тим, виробництво електроенергії у травні ц. р. скоротилося на 0,6%, а за січень-травень – на 1,0% (вироблено 11,6 млрд. кВт-год та 68,0 млрд. кВт-год відповідно).

У регіональному розрізі за 5 міс. 2018 року приріст промислового виробництва забезпечено у 14 регіонах, проти 16 – за 5 міс. 2017 року.

Довідково: за січень-травень поточного року порівняно з аналогічним періодом минулого року обсяги промислового виробництва у Білорусі, Польщі, Казахстану та Росії також зросли.