Ви є тут

Промислове виробництво в Україні у жовтні 2017 року

23.11.2017

Згідно з даними Держстату, у жовтні ц. р. порівняно з жовтнем 2016 року обсяги промислового виробництва зросли на 0,4%. Разом з тим, за 10 місяців поточного року обсяги промислового виробництва зменшилися на 0,2%.

У жовтні обсяги добувної промисловості та розроблення кар’єрів вчергове скоротилися на 8,1%, за 10 міс. скорочення скало 6,3%.

Як у місячному так і в річному вимірі скорочення зафіксовано у видобутку кам’яного вугілля, залізорудних концентратів, сирої нафти, залізної руди та солі.

Зростання спостерігалося лише у переробній промисловості, обсяги якої порівняно з відповідними минулорічними показниками у жовтні зросли на 5,7%, а за 10 міс. – на 3,8%.

У секторі переробної промисловості, як і раніше, негативні результати демонструють коксохімічне та металургійне виробництва. 

Сектор постачання і розподілення електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря у звітному місяці скоротився на 7,6%, а за січень-жовтень на 5,9%.

Зокрема, виробництво електроенергії у жовтні ц. р. скоротилося на 8,2% і склало 13,1 млрд. кВт-год. За 10 місяців вироблено 128,3 млрд. кВт-год, що на 3,0% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

У регіональному розрізі найбільший спад промислового виробництва за січень-жовтень поточного року зафіксовано у Луганській, Донецькій, областях та у м. Києві. 

Водночас, за 10 міс. 2017 року порівняно з відповідними даними попереднього року обсяги промислового виробництва Білорусі, Казахстану та Росії зросли за всіма секторами.