Ви є тут

Промисловість України у січні-вересні 2020 року

23.10.2020

У вересні поточного року зафіксовано уповільненя темпів падіння промислового виробництва України.

Так, згідно з даними Держстату, порівняно з відповідними періодами минулого року, у вересні поточного року промислове виробництво скоротилося на 4,4%, за 9 місяців – відповідно на 7,0%.

Натомість, скорочення обсягів виробництва все ще фіксується у всіх секторах промисловості.

Обсяги добувної промисловості та розроблення кар’єрів у вересні ц. р. порівняно з вереснем 2019 року скоротилися на 2,9%. За січень-вересень темп падіння склав «мінус» 4,6%.

Обсяги переробної промисловості за звітний місяць 2020 року скоротилися на 5,8%.

За 9 місяців поточного року скорочення вітчизняної переробки склало 8,6%. Найбільший спад виробництва, як і місяцями раніше, зафіксовано у машинобудуванні (-20,6%). Нарощування обсягів зафіксовано у хімічній (+7,3%) та у фармацевтичні промисловості (+1,4%).

У секторі постачання і розподілення електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря у вересні обсяги виробництва скоротилися на 0,2%, за період з початку року скорочення обсягів у цьому секторі склало «мінус» 4,8%.

Зокрема, за 9 місяців поточного року виробництво електроенергії знизилося на 9,7%. Так, виробництво гідроелектростанціями скоротилося на 9,5%, тепловими електростанціями – на 15,6%,  АЕС – на 6,3%. Приріст забезпечено у виробництві енергії з альтернативних джерел: вітрової − на 10,0%, сонячної – на 10,1%.

У регіональному розрізі за січень-вересень 2020 року скорочення промислового виробництва зафіксовано у 21 області. Найістотніше впали темпи виробництва у Тернопільській області – на 16,9%, лідером зростання стала Кіровоградська область – 3,4%.

Довідково: індекси промислового виробництва України та деяких інших країн світу