Ви є тут

Промисловість України у січні−червні 2019 року

25.07.2019

За результатами першого півріччя поточного року промислове виробництво в Україні забезпечило незначний приріст на рівні 0,5% (до січня-червня 2018 року). Однак, у цьогорічному червні по відношенню до червня минулого року промислове виробництво скоротилося на 2,3%, а порівняно із травнем ц. р. його темп знизився на 3,7%.

У розрізі основних видів промислової діяльності у І півріччі поточного року зафіксовані такі зміни:

  • виробництво у добувній промисловості і розробленні кар’єрів зросло на 3,0%. Приріст був характерним для більшості видів діяльності, найвищий темп росту спостерігався у добуванні солі (+23,1%), вапняку (+20,8%)  та природного газового конденсату (+10,0%). Натомість скоротилися обсяги видобутку щебню (−8,5%), піску будівельного (−15,4%) та залізних руд (−0,9%); 

  • у переробній промисловості темп виробництва у звітному періоді скоротився на 0,1%. Знизилися обсяги у текстильній, нафтопереробній, машинобудівній та деревообробній і целюлозо-паперовій галузях. Приріст зафіксований у хімічній (+0,3%), меблевій (+0,5%), пластмасовогумовій (+0,7%), металургійній (+1,8%), харчовій (+2,8%) та фармацевтичній (+10,7%) промисловості; 

  • у постачанні і розподіленні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря з початку року зберігається тренд до скорочення виробництва, яке порівняно із І півріччям минулого року зменшилося на 1,5%. Зокрема, виробництво електроенергії знизилося на 1,2%. Одночасно високий приріст забезпечено у виробництві енергії з альтернативних джерел − вітрової (+28,6%) та сонячної (+47,4%). Виробництво енергії гідроелектростанціями скоротилося на 41,4%. Генерування електроенергії атомними електростанціями зросло на 6,5%, а тепловими, навпаки, зменшилося на 2,1%.

У регіональному розрізі за період з початку поточного року приріст у промисловості зафіксовано у 13 областях. При цьому, лідером за темпами зростання промислового виробництва є Вінницька область – «плюс» 20,0%. Найістотніше, за 6 місяців впали його темпи у Хмельницькій області – на 14,2%.

Довідково: з початку 2019 року у Білорусі, Польщі, Казахстані та Росії промислове виробництво також забезпечило зростання.