Ви є тут

Промисловість України у січні−липні 2019 року

27.08.2019

За результатами семи місяців поточного року промислове виробництво в Україні забезпечило символічний приріст на рівні 0,4% (у січні-липні 2018 року його темп склав 103,1%). 

При цьому, порівняно з попереднім місяцем, у липні темп виробництва промислової продукції сягнув 103,6%, а порівняно з відповідним місяцем минулого року виробництво скоротилося на 0,2%. 

У розрізі основних видів промислової діяльності упродовж семи місяців поточного року зафіксовані такі зміни:

  • виробництво у добувній промисловості і розробленні кар’єрів зросло на 2,6%. Приріст був характерним для більшості видів діяльності, найвищий темп росту спостерігався у добуванні вапняку (+17,4%), солі (+10,5%) та природного газового конденсату (+10,2%). Натомість скоротилися обсяги видобутку залізних руд (−1,3%), щебню (−6,5%) та піску будівельного (−16,3%);

  • у переробній промисловості у звітному періоді обсяги виробництва залишилися на рівні січня-липня минулого року (темп 100,0%). При цьому, нарощування обсягів зафіксовано у фармацевтичній (+11,3%), харчовій (+3,1%), металургійній (+1,0%), пластмасовогумовій (+0,9%), меблевій (+0,5%), хімічній (+0,1%) промисловості. Натомість падіння спостерігалося у текстильній, нафтопереробній, машинобудівній, а також деревообробній і целюлозо-паперовій галузях;

  • у постачанні і розподіленні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря з початку року зберігається скорочення виробництва, яке порівняно із січнем-липнем минулого року склало 1,8%. Зокрема, виробництво електроенергії знизилося на 2,0%. При цьому, виробництво енергії гідроелектростанціями скоротилося на 39,7%, теплоелектростанціями – на 2,6%. Одночасно високий приріст забезпечено у виробництві енергії з альтернативних джерел: вітрової − на 29,7%, сонячної – на 45,4%. Генерування електроенергії атомними електростанціями зросло на 4,5%.

У регіональному розрізі, за період з початку поточного року, приріст промислового виробництва зафіксовано у 14 областях. При цьому, лідерство за темпами зростання промисловості утримує Вінницька область – «плюс» 20,3%. Найістотніше за 7 місяців впали темпи виробництва у Хмельницькій області – на 14,9%.

Довідково: з початку 2019 року у Білорусі, Польщі, Казахстані та Росії також спостерігається приріст промислового виробництва.