Ви є тут

Промисловість України у січні−листопаді 2019 року

24.12.2019

У листопаді ц. р. погіршилися показники діяльності вітчизняної промисловості. Так, виробництво промислової продукції порівняно з попереднім місяцем скоротилося на 4,6%, а порівняно з відповідним місяцем минулого року скорочення становило 7,5%. 

За 11 місяців поточного року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, обсяги виробництва промислової продукції скоротилися на 1,2%.

У розрізі основних видів  промислової діяльності протягом січня-листопада поточного року зафіксовані такі зміни:

  • виробництво у добувній промисловості і розробленні кар’єрів зросло на 0,8%.  
  • Збільшення обсягів виробництва за вказаний період зафіксовано лише у добуванні вапняку (+12,8%), природного газового конденсату (+8,9%), сирої нафти (+6,2%) та неагломерованих залізорудних концентратів (+4,5%).

  • у переробній промисловості у звітному періоді обсяги виробництва скоротилися на 1,7%. Падіння спостерігалося у більшості видів промислової переробки. Водночас, як і місяцем раніше, нарощування обсягів зафіксовано у фармацевтичній (+6,3%), хімічній (+3,0%) та харчовій промисловості (+0,5%).

  • у постачанні і розподіленні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря з початку року триває скорочення виробництва, яке порівняно із січнем-листопадом минулого року склало «мінус» 2,7%. Зокрема, виробництво електроенергії знизилося на 4,2% внаслідок скорочення на 36,7% її виробництва гідроелектростанціями, на 2,2% на АЕС та на 1,2% на ТЕС. Приріст  забезпечено у виробництві енергії з альтернативних джерел:  вітрової − на 24,2%, сонячної – на 34,2%.

У регіональному розрізі, за період з початку року, скорочення промислового виробництва зафіксовано у 17 областях. Як і місяцем раніше, найістотніше впали темпи виробництва у Хмельницькій області – на  15,0%, а лідером зростання вчергове стала Вінницька  область – 15,9%.

Довідково: з початку 2019 року у Білорусі, Казахстані та Росії спостерігається приріст промислового виробництва.