Ви є тут

Роздрібний товарообіг у І кварталі 2018 року. Актуальні цифри

25.04.2018

На внутрішньому ринку третій рік поспіль зберігається позитивна тенденція до зростання обсягів внутрішнього роздрібного товарообігу.

Обсяг роздрібної торгівлі у січні−березні 2018 року склав 209,6  млрд. гривень, або зріс порівняно з аналогічним періодом минулого року на 7,6%. У національній валюті роздрібний товарообіг у І кварталі ц. р. досяг та навіть на 13% перевищив рівень показника І кварталу 2013 року. Натомість у доларовому еквіваленті товарообіг є  майже втричі меншим, ніж у 2013 році.

Зростання обсягів роздрібного товарообігу відмічалося у всіх регіонах країни: від 0,3% у Чернівецькій до 13,8% у Вінницькій областях. Слід зазначити, що у 11 регіонах темп приросту перевищив середній показник по Україні.

Примітно, що 72% роздрібного товарообігу припадає на  підприємства внутрішньої торгівлі, а 38% − на фізичних осіб-підприємців. Якщо розглядати регіональний розріз, то у структурі товарообігу підприємства торгівлі займають найбільшу частку у місті Києві (86%), а фізичні особи−підприємці − у Луганській області (майже 48%).

За оцінками, у поточному році, як і у попередні роки, понад половина товарів, які реалізовуватимуться підприємствами роздрібної торгівлі матимуть українське походження. При цьому, якщо частка проданих вітчизняних продовольчих товарів у загальному роздрібному товарообігу перевищуватиме 80%, то переважна частина непродовольчих товарів буде надходити за імпортом.

З початку поточного року приріст роздрібного товарообігу є також характерним для ЄС-28, Білорусі, Росії, Казахстану.