Ви є тут

Роздрібний товарообіг у І півріччі 2019 року. Актуальні цифри

23.07.2019

На внутрішньому ринку четвертий рік поспіль спостерігається тенденція до зростання обсягів внутрішнього роздрібного товарообігу.

Номінальний обсяг роздрібної торгівлі у січні−червні 2019 року склав близько 502 млрд. гривень, що на 73 млрд. гривень перевищує аналогічний період минулого року. При цьому, індекс фізичних обсягів роздрібного товарообігу у І півріччі ц. р. склав 110,3%.

Найбільший вклад до обсягу роздрібного товарообігу внесла столиця країни, частка якої становить 20%. До п’ятірки лідерів за обсягами роздрібного товарообігу, хоч і зі значним відставанням від міста Києва, увійшли Дніпропетровська, Одеська, Харківська, Київська та Львівська області, частка яких у загальній структурі знаходиться у межах 6%−9%. 

Зростання обсягів роздрібного товарообігу відмічалося у всіх регіонах країни: від 0,9% у Чернігівській до 18,8% у Вінницькій областях. Слід зазначити, що у 13 регіонах темп приросту перевищив середній показник по Україні.

Необхідно відмітити, що 72,5% роздрібного товарообігу припадало на підприємства внутрішньої торгівлі, а 37,5% − на фізичних осіб-підприємців. За підсумками першого півріччя поточного року індекс роздрібного товарообігу підприємств торгівлі склав 111,4%, що у номінальному виразі становило майже 364 млрд. гривень.

Якщо розглядати регіональний розріз, то найвища питома вага підприємств у загальному обсязі роздрібної торгівлі спостерігається у місті Києві (86,7%), а фізичних осіб−підприємців − у Луганській області (50,2%).

З початку поточного року приріст роздрібного товарообігу був також властивим для Польщі, Білорусі, Казахстану та Росії.