Ви є тут

Роздрібний товарообіг у січні-квітні 2016 року

30.05.2016

Після двадцяти місяців падіння, починаючи з березня цього року внутрішній роздрібний товарообіг демонструє позитивну динаміку. Так, у І кварталі 2016 року порівняно з відповідним минулорічним періодом в Україні обсяг роздрібного товарообігу у порівнянних цінах зріс на 1,6%, а за 4 місяці додав ще 0,9 відсоткових пункти та склав 2,5%. У доларовому еквіваленті за вказаний період роздрібний товарообіг збільшився на 3,8%.

Зростання обсягів товарообороту відбулося у переважній більшості регіонів, за винятком Запорізької, Дніпропетровської, Львівської, Харківської, Хмельницької, Чернігівської, Черкаської та Чернівецької областей. Серед регіонів, найвищий темп зростання відмічається у Луганській області (17,6%), що пояснюється низькою порівняльною  базою  минулорічного періоду (падіння у 2015 році склало по області 71,5%).

У ЄС-28 у І кварталі зберігалася позитивна динаміка роздрібного товарообігу, який зріс на 5,8%. При цьому, товарообіг продовольчих товарів збільшився на 1,9%, непродовольчих − на 8,5%. Зростання обсягів роздрібної торгівлі спостерігалося у переважній більшості країн ЄС.

Водночас у Білорусі, Казахстані та Росії у січні-березні ц. р. темпи роздрібного товарообігу були негативними.