Ви є тут

Рубрика «ЦІКАВО ЗНАТИ». Чи прибутково працювати підприємствам в Україні

21.06.2018

Економічний дискусійний клуб сподівається, що нашим читачам буде цікаво знати, чи змогли у минулому році покращити фінансові результати своєї роботи підприємства України. 

Цікаво знати, що згідно з нещодавно оприлюдненими статистичними даними, у 2017 році підприємства, які представляють всі сфери економіки країни, отримали чистий прибуток[1] у сумі 181,7 млрд. гривень, що у 6 разів перевищує показник 2016 року. При цьому, прибутковою виявилася діяльність 72,5% підприємств, сума загального прибутку яких склала 515 млрд. гривень.

Серед видів економічної діяльності найвища частка прибуткових підприємств зафіксована у сільському, лісовому та рибному господарстві – 86,1%. Натомість, найбільш збитковим виявився у минулому році бізнес у сфері мистецтва, спорту, розваг та відпочинку, де майже 70% підприємств показали збитки.

Цікаво знати, що у 2017 році рентабельність операційної діяльності [2] підприємств України загалом становила 8,9% проти 7,4% роком раніше.

Рентабельними були всі види діяльності за винятком, сфер мистецтва, спорту, розваг та відпочинку (збитковість − 15,2%), а також транспорту, складського господарства та поштової діяльності (збитковість − 0,9%). Слід звернути вагу, що у 2016 році збиткових видів економічної було втричі більше.

Цікаво знати, що серед галузей промисловості найкращою, з фінансової точки зору, була ситуація у добувній промисловості та розробленні кар’єрів, 58% підприємств якої спрацювали з прибутком, а показник рентабельності склав 33,9%. Збитковою виявилася діяльність підприємств з водопостачання, каналізації та поводження з відходами («мінус» 3,2%).

Цікаво знати, що  один із локомотивів економіки країни – переробна промисловість, у 2017 році забезпечила покращення фінансових результатів роботи і завершила рік із чистим прибутком на рівні 7,4 млрд. грн. проти 35,2 млрд. грн. збитків у 2016 році.

Найвищу рентабельність операційної діяльності зафіксовано на підприємствах переробної промисловості, які здійснювали діяльність з виробництва фармацевтичної продукції (16,1%). Одночасно, збитковою виявилася діяльність підприємств з виробництва хімічної продукції («мінус» 1,7%).

________________________________________

[1] Чистий прибуток (збиток) розраховується як алгебраїчна сума прибутку (збитку) до оподаткування, податку на прибуток та прибутку (збитку) від припиненої діяльності після оподаткування.

[2] Операційна діяльність – основна діяльність підприємства, а також інші види діяльності, які не є інвестиційною чи фінансовою діяльністю.