Ви є тут

Рубрика «ЦІКАВО ЗНАТИ». Продовольча інфляція в Україні та Європі. Актуальні цифри

11.09.2019

Економічний дискусійний клуб вважає, що нашим читачам буде цікаво знати та порівняти, актуальні показники продовольчої інфляції в Україні та країнах Європи.

Цікаво знати, що у переважній більшості країн Європи, так як і в Україні, загальна інфляційна динаміка визначалася, насамперед, зростанням споживчих цін на продовольство (див. графік вище).

У річному вимірі [1] індекс споживчих цін в Україні склав 109,1%, тоді як споживчі ціни на продовольчі товари зросли на 10,3%.

У країнах ЄС-28 показник річної інфляції був значно нижчим та зафіксований на рівні 1,4%, при цьому темпи  продовольчої інфляції були майже удвічі вищими та склали 2,6%.

Цікаво знати, що серед країн Євросоюзу, найбільше протягом року зросли ціни на продовольство у Польщі (+7,5%), Угорщині (+6,4%) та Румунії (+6,4%). Натомість у 4 країнах ЄС упродовж року споживчі ціни на продовольство знизилися, а саме: в Ірландії, Греції, Португалії та на Кіпрі.

Цікаво знати, що в Україні зростання споживчих цін охопило всі основні продовольчі групи. При цьому, найбільше подорожчали овочі (+30,7%), хліб та хлібопродукти (+15,0%), а також фрукти (+11,3%).

Основним драйвером продовольчої інфляції у ЄС-28 стало зростання споживчих цін на овочі на 11,3%. При цьому у Литві, Польщі, Угорщині та Чехії овочі зросли в ціні більш, ніж на третину.

На відміну від України, у Євросоюзі порівняно з минулим роком, знизилися ціни на фрукти – на 2,4% та олії – на 3,0%.

__________________________

[1] тут і далі під річним виміром йдеться про співвідношення показника липня 2019 року до липня 2018 року, виражене у відсотках