Ви є тут

Рубрика «ЦІКАВО ЗНАТИ». Продуктовий еквівалент мінімальних виплат

26.02.2018

Економічний дискусійний клуб вирішив показати, встановлені державною мінімальні соціальні виплати, у еквіваленті продуктів харчування.

Для розрахунків вибрано сім, за нашими оцінками, найбільш вживаних продовольчих товарів фактично щоденного попиту: хліб, молоко, яйця, м'ясо птиці (тушку курячу), олію соняшникову, цукор та картоплю.

Цікаво знати, що на мінімальні соціальні виплати, які гарантовані державою, на сьогодні можливо придбати:

Цікаво знати, що на поточну мінімальну заробітну плату можливо придбати утричі більше продовольства, ніж на мінімальну пенсію. 

Цікаво знати, що поточний рівень мінімальної заробітної плати у продуктовому еквіваленті є найвищим за останні два десятиліття, навіть незважаючи на сплески інфляційних процесів, які відбувалися в Україні у цей період (див. графіки).

Цікаво знати, що найвищою у продуктовому еквіваленті мінімальна пенсія була у період 2010−2015 років. У 2016-2018 роках відбулося помітне зниження її купівельних можливостей. Зокрема, якщо у 2010 році на мінімальну пенсію можливо було придбати 125 л молока, то у січні 2018 року лише 62 літри.

Цікаво знати, що на мінімальну заробітну плату у 2018 році можливо придбати 21 набір із семи вибраних продуктів щоденного попиту, що є вдвічі більше, ніж у 2005 році. Натомість поточний рівень мінімальної пенсії дозволяє придбати тільки 8 таких наборів проти 10 у 2005 році та 13 у 2010 році.

Невже все краще для українських пенсіонерів вже у минулому?

Чи все ж таки у майбутньому?!!!