Ви є тут

Рубрика «ЦІКАВО ЗНАТИ». Скільки витрачають на проїзд у метро у столицях світу?

19.07.2018

Економічний дискусійний клуб, беручи до уваги нещодавнє 60-ти відсоткове підвищення вартості проїзду у громадському транспорті міста Києва, сподівається, що нашим читачам буде цікаво знати, скільки коштує проїзд у інших столицях світу.

Для цього ЕДК обрав 20 столиць світу та порівняв поточну вартість разової поїздки для дорослого (без знижок та пільг) у метрополітенах цих міст. З метою забезпечення співставності вартість проїзду було перераховано з національних валют у євровалюту.

Цікаво знати, що на сьогодні навіть суттєво підвищена вартість проїзду у Київському метрополітені, у еквіваленті євро, все ще залишається однією із найнижчих у Європі (0,26 євро). Найближчою до київського тарифу є вартість проїзду у метро Мінська, яка становить 0,28 євро. Поїздка у московському метро є майже втричі дорожчою, ніж у столиці України. 

Серед столиць країн Євросоюзу найдешевше проїхатися у метро вийде у Бухаресті і коштуватиме це 0,43 євро. У столиці сусідньої з нами Польщі тариф на разовий проїзд у метро становить 0,79 євро. При цьому найдорожче обійдеться подорож потягом метро мешканцям та гостям Амстердаму – 3 євро.

Проте, більш інформативним, на наш погляд, є порівняння не абсолютного рівня тарифів на проїзд у метрополітенах світових столиць, а оцінка можливостей населення щодо поїздок у метро, виходячи з рівня його доходів.

Цікаво знати, що найменшу кількість поїздок у столичному метро на офіційно встановлену мінімальну заробітну плату можуть здійснити росіяни (203 поїздки на місяць).

Українці на мінімальну зарплату спроможні проїхатися у столичному метрополітені 465 разів, приблизно стільки ж, скільки естонці та португальці.  

Найбільшу кількість поїздок у метро на мінімальну зарплату, виходячи із поточних тарифів, можуть дозволити собі мешканці Туреччини – аж 1002 рази на місяць.