Ви є тут

Рубрика «ЦІКАВО ЗНАТИ». Як спрацювала економіка у окремих країнах світу у І кварталі 2018 року?

13.06.2018

Економічний дискусійний клуб сподівається, що нашим читачам буде цікаво знати, як у 2018 році стартували економіки України та окремих країн світу. Для цього використаємо один із найважливіших показників, що характеризує економіку – валовий внутрішній продукт (ВВП).

Цікаво знати, що згідно з нещодавно оприлюдненими статистичними даними у І кварталі поточного року ВВП України зріс на 3,1% порівняно з І кварталом минулого року. 

Добре це чи ні? Звичайно добре. Будь-який приріст ВВП ще нікому не заважав. Чи достатньо такого приросту ВВП для інтенсивного розвитку країни? Спробуємо розібратися шляхом порівняння.

Темп приросту ВВП у І кварталі 2018 року є одним із найвищих за останні 4 роки. Наприклад, у І кв. 2015 року падіння склало 16%, у І кв. 2016 р. ріст був на рівні лише 0,1%, у І кв. 2017 році ВВП збільшився на 2,8%. Тобто прогрес помітний.

Разом з тим, аналізуючи поступ економіки інших країн, є очевидним, що досягнутого прогресу замало.

Цікаво знати, що за даними Євростату, у І кв. поточного року темп приросту ВВП у ЄС−28 склав 2,4%. Зростання економіки було властиве для всіх країн ЄС, за винятком Данії, де зафіксовано падіння обсягів ВВП на 0,5%. При цьому, і у попередні 3 роки ЄС−28 демонстрував стабільний приріст ВВП (у межах 1,4%−1,9%).

Цікаво знати, що у І кварталі поточного року один із найвищих серед країн Євросоюзу показників приросту ВВП продемонструвала наша сусідка Польща – 5%. При цьому обсяг ВВП у розрахунку на одного поляка становить, за підсумками минулого року, 11 800 євро, у той час як в Україні цей показник є вп’ятеро меншим і орієнтовно знаходиться на рівні 2 300 євро. 

Тобто, при збереженні теперішніх темпів приросту ВВП, ми зможемо досягти рівня добробуту Польщі через півтора століття.

Однак панікувати не слід. По-перше, це чисто математичний розрахунок. А як відомо, розвиток економіки залежить від низки об’єктивних та суб’єктивних чинників, які легко можуть схилити ваги в той чи інший бік.

Проте додати галопу у наш економічний розвиток все ж таки не завадить. До цього також спонукають і показники зростання ВВП у інших країнах світу.