Ви є тут

Рубрика «ЦІКАВО ЗНАТИ». Як змінилися протягом року споживчі ціни на продукти харчування в країнах Європи?

07.12.2017

Економічний дискусійний клуб цією публікацією започатковує нову рубрику «Цікаво знати». Метою даної рубрики є ознайомлення користувачів нашого сайту із цікавими, на погляд експертів Клубу фактами, акцентуючи увагу на цифрах та їх порівнянні. Право на висновки залишаємо за нашими читачами.

Цікаво знати, що упродовж року[1] подорожчання продуктів харчування в ЄС-28 (+3,1%) відбувалося в 6 разів повільнішими темпами, ніж в Україні (+18,6%).

Цікаво знати, що найвищу продовольчу інфляцію у Євросоюзі мали Естонія (+8,3%) та Чехія (+8,2%). У Фінляндії, Греції та Ірландії ціни на продукти навіть знизилися у межах одного відсотка.

Цікаво знати, що серед країн колишнього СРСР, які розташовані в Європі, найвищий річній приріст споживчих цін зафіксовано у Молдові (+10,8%).

Цікаво знати, що драйверами продовольчої інфляції стали такі групи продовольства:

в Україні – «м'ясо», «овочі», «фрукти», «олії та жири», «молоко, сир та яйця» (приріст споживчих цін склав 20−30%);

у Євросоюзі – «олії та жири» (приріст − 12%). У 7 країнах ЄС  приріст цін по цій групі перевищив 20-ти відсотковий рівень. Зростання споживчих цін, головним чином, обумовлене суттєвим подорожчанням масла вершкового. 

_________________________________

[1] тут і далі під річним виміром мається на увазі співвідношення показника жовтня 2017 року до жовтня 2016 року, виражене у відсотках

Файли: