Ви є тут

Рубрика «ЕКСПРЕС−ПОРІВНЯННЯ». Оптові ціни на плоди та овочі в Україні та Польщі у червні 2020 року

16.06.2020

Експрес-порівняння, здійснене Економічним дискусійним клубом засвідчує, що у першій половині червня 2020 року ціни на українському та польському оптових ринках плодоовочевої продукції характеризувалися наступними тенденціями[1]:

  • на гуртовому ринку «Столичний» середні оптові ціни на більшість видів ранніх овочів, за якими здійснюється моніторинг, перевищили їх минулорічний рівень. Виключенням при цьому були капуста білокачанна рання та кабачки, які реалізуються гуртовими партіями відповідно на 73% та 30% дешевше, ніж роком раніше. Серед овочів найпомітніше, порівняно з червнем 2019 року, подорожчали огірки та часник, які додали до ціни близько третини вартості.

Проте найвищий приріст оптових цін зафіксовано на сезонні плоди та ягоди, які подорожчали проти минулорічного періоду більш, ніж удвічі;

  • на гуртовому ринку «Броніше» на початку першого місяця цьогорічного літа вартість більшості сезонних овочів також перевищувала рівень попереднього року. При цьому, як і в Україні, найсуттєвіший ріст цін відбувся на огірки та часник ранній – більш, ніж у 2 рази. Натомість дешевше, ніж роком раніше реалізовувалися капуста білокачанна (на 63%), помідори (на 29%), цибуля ріпчаста (на 24%), картопля (на 10%).

Як і для українського ринку, так і для польського, характерним було суттєве зростання цін на плоди та ягоди. Зокрема, полуниця подорожчала на 67%, полуниця– на 60%, абрикоси – на 50%.

Порівняти рівні оптових цін на сезонну плодоовочеву продукцію, які склалися у першій половині червня поточного року на польському та українському гуртових ринках, можливо з допомогою діаграми.

____________________________________

[1] попередні публікації цієї рубрики можна знайти на сайті ЕДК у розділі «Аналітика»   

Файли: