Ви є тут

Рубрика «ЕКСПРЕС−ПОРІВНЯННЯ». Оптові ціни на плоди та овочі в Україні та Польщі у червні 2021 року

08.06.2021

Економічний дискусійний клуб у першій цьогорічній публікації рубрики «Експрес-порівняння» наводить порівняльний аналіз мінімальних оптових цін на плодово-овочеву продукцію, які склалися у першій декаді червня 2021 року, на гуртових ринках Польщі та України.

Для аналізу цін було обрано два гуртові ринки, які успішно функціонують у столицях двох держав, а саме: ринок «Столичний» у місті Києві та ринок «Броніше» у місті Варшава. Слід зазначити, що порівнювалися оптові ціни виключно на продукцію внутрішнього походження.

Порівняння мінімальних  оптових цін на сезонні овочі дає підстави зробити висновок про те, що на початку літа на українському ринку дешевше, ніж на польському можна придбати картоплю, кабачки, капусту білокачанну та пекінську. Натомість буряки, цибуля, огірки та помідори в Україні у 1,2-2,0 рази були дорожчими.

У першій декаді червня цього року оптові ціни на полуницю у на ринку «Броніше» у 2,8 рази були нижчими, ніж на «Столичному». Оптові партії польських яблук вартували у 1,6-2,0 рази менше за українські.