Ви є тут

Рубрика «ЕКСПРЕС−ПОРІВНЯННЯ». Оптові ціни на плоди та овочі в Україні та Польщі у липні 2020 року

02.07.2020

Експрес-порівняння, здійснене Економічним дискусійним клубом засвідчує, що на початку липня 2020 року ціни на українському та польському оптових ринках плодоовочевої продукції характеризувалися наступними тенденціями[1]:

  • на гуртовому ринку «Столичний» середні оптові ціни на більшість видів ранніх овочів, за якими здійснюється моніторинг, були нижчими, ніж роком раніше. Зокрема, у липні цього року дешевше, ніж торік можна придбати буряки («мінус» 54%), цибулю ріпчасту («мінус» 29%), помідори червоні («мінус» 23%), капусту білокачанну («мінус» 25%), капусту цвітну («мінус» 11%),  кабачки («мінус» 15%). Оптові ціни на картоплю ранню та капусту пекінську залишилися на рівні липня минулого року.

В той же час дорожче, ніж торік, реалізуються огірки (практично у 2 рази вище), часник (у 2,5 рази), баклажани (у 3 рази).

Натомість, ціни на оптові партії більшості сезонних плодів та ягід перевищують минулорічний рівень. Найпомітніше подорожчали: малина (на 71%), чорниця (на 50%), полуниця (на 25%);

  • на гуртовому ринку «Броніше» на початку другого місяця літа-2020,  вартість більшості сезонних овочів також була нижчою ніж у липні попереднього року. При цьому, найсуттєвіше подешевшали: перець зелений (на 80%),  картопля рання (на 60%), цибуля ріпчаста (на 38%), капуста цвітна (на 38%), помідори червоні (на 31%).

Водночас дорожче, ніж роком раніше реалізовувалися: часник (у 2 рази), кабачки (на 71%), огірки (на 17%).

Сезонна плодово-ягідна продукція польського походження також зросла в ціні порівняно з липнем минулого року. Суттєвий ріст цін відмічався на абрикоси (на 60%), малину (на 33%), черешню (на 20%). Примітно, що ціни на полуницю залишилися на рівні минулого року, а чорниця реалізується навіть на 9% дешевше ніж торік.

Порівняння рівнів оптових цін на сезонні плоди та ягоди, які склалися на початку липня поточного року на польському та українському гуртових ринках, наведено у діаграмі.

_______________________________________

[1] попередні публікації цієї рубрики можна знайти на сайті ЕДК у розділі «Аналітика»