Ви є тут

Рубрика «ЕКСПРЕС−ПОРІВНЯННЯ». Оптові ціни на продовольство в Україні та Польщі

22.04.2019

Експрес-порівняння, здійснене Економічним дискусійним клубом засвідчує, що з початку квітня цінові тенденції на оптових ринках плодоовочевої продукції як в Україні, так і Польщі були різноспрямованими[1]. Гуртові ціни на овочі внутрішнього виробництва минулорічного врожаю зростали, тоді як свіжа овочева продукція закритого ґрунту − подешевшала.

Відповідно до оприлюднених котирувань, середні ціни на гуртовому ринку  «Столичний» (м. Київ) протягом зазначеного періоду найпомітніше підвищилися на буряки (у 2,1 рази), моркву (у 2 рази), капусту білокачанну (у 1,8 рази). Водночас середні ціни на свіжі огірки та редис знизилися на 14%−18%. Майже чверть втратили в ціні печериці.

На гуртовому ринку «Броніше» (м. Варшава) за минулі 3 тижні спостерігали аналогічні зміни. Здешевіли овочі закритого ґрунту на 12%−25%. Ціни на овочі врожаю минулого року також зросли, проте не так помітно як на українському ринку − в 1,1 – 1,5 рази.

______________________

[1] попередню публікацію цієї рубрики можна знайти за посиланням http://edclub.com.ua/analityka/rubryka-ekspresporivnyannya-optovi-ciny-n...