Ви є тут

Рубрика «ЕКСПРЕС−ПОРІВНЯННЯ». Оптові ціни на продовольство в Україні та Польщі

07.05.2019

Експрес-порівняння, здійснене Економічним дискусійним клубом засвідчує, що протягом минулих двох тижнів ціни на українському та польському оптових ринках плодоовочевої продукції характеризувалися наступними тенденціями[1]:

  • на гуртовому ринку «Столичний» продовжували дешевшати ранні овочі, а саме: огірки тепличні знизилися в ціні на 55%, помідори тепличні – на 30%, шпинат − на 30%, петрушка – на 15%. Водночас ціни на окремі овочі борщового набору минулорічного врожаю знизилися в ціні на 8%−10% (цибуля, буряки), тоді як інші (морква, капуста білокачанна та картопля) зберігали цінове зростання в діапазоні 10%−25%. Гуртові ціни на фрукти залишалися без змін;
  • на гуртовому ринку «Броніше» на ранні тепличні овочі (помідори, огірки, редис, шпинат) оптові ціни також знизилися на 40%−60%.

При цьому, цінова ситуація на овочі минулорічного врожаю залишалася стабільною, за винятком цін на капусту білокачанну, які піднялися на 18%. Гуртові ціни на яблука та груші не змінилися.

Порівняння українських та польських цін на овочі борщового набору свідчить, що найпомітніша різниця спостерігається у цінах на буряки, які в Україні виявилися вдвічі дорожчими, ніж у Польщі.

_____________________________

[1] попередню публікацію цієї рубрики можна знайти за посиланням http://edclub.com.ua/analityka/rubryka-ekspresporivnyannya-optovi-ciny-n...