Ви є тут

Рубрика «ЕКСПРЕС−ПОРІВНЯННЯ». Оптові ціни на продовольство в Україні та Польщі

19.05.2019

Експрес-порівняння, здійснене Економічним дискусійним клубом засвідчує, що протягом минулих двох тижнів цінові тенденції на українському та польському оптових ринках плодоовочевої продукції характеризувалися наступними тенденціями[1]:

  • на гуртовому ринку «Столичний» відбулося зниження оптових цін на більшість товарних позицій овочів як врожаю минулого року, так і ранніх. Зокрема, картопля, буряки старого врожаю подешевіли на 13%, капуста рання – на 12%, помідори – на 22%. Натомість тепличні огірки подорожчали на 16%. Також суттєво зросли в ціні яблука – на 38%−44%;
  • на гуртовому ринку «Броніше» спостерігалося зростання оптових цін практично на весь перелік плодоовочевої продукції, за винятком помідорів та капусти білокачанної. Найпомітніше зросли ціни на огірки – в 1,6 рази, редис – в 1,4 рази, картоплю – в 1,3 рази. Ціни на гриби залишилися без змін. Відмічалося і підвищення цін на яблука та груші.

Порівняння українських та польських цін на ранні овочі свідчить, що найістотніша різниця спостерігається у цінах на буряки ранні, які в Україні виявилися вдвічі дорожчими, ніж у Польщі. Проте, полуниця у нас є на 40% дешевшою, ніж на гуртовому ринку Варшави.

___________________________________

[1] попередню публікацію цієї рубрики можна знайти за посиланням http://edclub.com.ua/analityka/rubryka-ekspresporivnyannya-optovi-ciny-n...