Ви є тут

Рубрика «ЕКСПРЕС−ПОРІВНЯННЯ». Оптові ціни на продовольство в Україні та Польщі

03.06.2019

Експрес-порівняння, здійснене Економічним дискусійним клубом засвідчує, що протягом минулих двох тижнів ціни на українському та польському оптових ринках плодоовочевої продукції характеризувалися наступними тенденціями[1]:

на гуртовому ринку «Столичний» оптові ціни на всі товарні позиції овочів та фруктів, за якими здійснюється моніторинг, знизилися, або залишилися стабільними. Винятком є ціна на капусту білокачанну врожаю минулого року, гуртова ціна на яку зросла на 16%. Найпомітніше впала за два тижні ціна на полуницю – з 75 грн. до 36,5 грн. за 1 кілограм;

на гуртовому ринку «Броніше» спостерігалися цінові тенденції аналогічні українським. На переважну більшість овочевої продукції оптові ціни знизилися від 10% до 40%, за винятком цін на минулорічні буряки, петрушку та шпинат. Ціни на яблука попереднього сезону залишилися стабільними. Як і на ринку «Столичний», на польському ринку більш, ніж удвічі подешевшала полуниця.

Порівняння українських та польських цін на ранні овочі свідчить, що найістотніша різниця властива для оптових цін на капусту та кабачки ранні, які у Польщі перевищують українські у 2,3 рази. Натомість в Україні помідори тепличні є у 2,4 рази дорожчими, ніж на ринку гуртовому ринку Варшави.

_______________________

[1] попередню публікацію цієї рубрики можна знайти за посиланням http://edclub.com.ua/analityka/rubryka-ekspresporivnyannya-optovi-ciny-n...