Ви є тут

Рубрика «ЕКСПРЕС−ПОРІВНЯННЯ». Оптові ціни на продовольство в Україні та Польщі

02.07.2019

Експрес-порівняння, здійснене Економічним дискусійним клубом засвідчує, що протягом минулих двох тижнів ціни на українському та польському оптових ринках плодоовочевої продукції характеризувалися наступними тенденціями[1]:

на гуртовому ринку «Столичний» спостерігається сезонне розширення асортименту та зростання пропозиції овочів, плодів та ягід. Внаслідок цього середні оптові ціни на більшість плодово-овочевої продукції, на яку здійснюється моніторинг, продовжують знижуватися. Зокрема, більш, ніж удвічі подешевшали: малина, абрикоси, капуста білокачанна та часник. Разом з тим, частина товарів літнього асортименту подорожчала. Так, огірки та шпинат зросли в ціні на третину, петрушка подорожчала більш ніж удвічі. Завершення цьогорічного сезону черешні виявляється у підвищенні цін на неї, після попереднього їх зниження. Ціни на яблука продовжують зростання;

цінові тенденції на гуртовому ринку «Броніше», в основному, співпадали з українськими. За минулий двотижневий період подешевшали: картопля, капуста білокачанна, морква, буряки, цибуля ріпчаста, кабачки, помідори, абрикоси. Найістотніше за вказаний період зросли оптові ціни на огірки (у 2 рази) та черешню (у 2,5 рази). Ціни на яблука залишалися стабільними.

Порівняння українських та польських цін на плоди та ягоди, наведене на графіку, демонструє, що найістотніша різниця між українською та польською цінами спостерігається на чорницю.

______________________

[1] попередню публікацію цієї рубрики можна знайти за посиланням http://edclub.com.ua/analityka/rubryka-ekspresporivnyannya-optovi-ciny-n...