Ви є тут

Заборгованість із виплати заробітної плати. Липень 2018 року

08.08.2018

Третій місяць поспіль в Україні зростає заборгованість із виплати заробітної плати. Станом на 1 липня 2018 року заборгованість склала 2 723,4 млн. грн., що на 162,4 млн. грн. або на 6,3% більше, ніж місяцем раніше. Загалом з початку року заборгованість зросла майже на 15%, або на 355 млн. гривень.

На звітну дату 1 566,3 млн. грн., або 57,5% від загальної суми заборгованості становить борг працівникам економічно активних підприємств, який упродовж червня 2018 року зріс на 155 млн. грн., або на 11%.

Довідково: загальна сума заборгованості складається з даних трьох категорій підприємств: економічно активних; суб’єктів господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (підприємств-банкрутів); підприємств, які призупинили або припинили діяльність і не повідомили про погашення заборгованості (економічно неактивних).

Із загального обсягу боргу, левова частина невиплаченої заробітної плати припала на підприємства промисловості – 80%, або 2 185,7 млн. гривень.

Основна частина заборгованості у промисловому комплексі зафіксована на підприємствах переробної промисловості (58%). Частка  добувної промисловості і розроблення кар’єрів у невиплатах становить 27%, сектору з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 11%; водопостачання, каналізації, поводження з відходами  – 4%.

Найбільший приріст заборгованості з виплати заробітної плати упродовж звітного місяця відбувся у добувній промисловості і розробленні кар’єрів (+18,5%, або 91 млн. гривень). При цьому, борг перед працівниками економічно активних підприємств зріс за місяць майже у 1,6 рази, або на 93 млн. гривень.

Як і у попередні періоди, у регіональному розрізі найбільші суми заборгованості з виплати заробітної плати у Донецькій та Луганській областях – по 539 млн. гривень у кожній. При цьому у Донецькій області 89% від загальної суми складає борг перед працівниками економічно активних підприємств.

Протягом останнього місяця найбільший приріст загальної суми заборгованості відбувся у Волинській області (+1,5 рази), а серед економічно активних підприємств − у Херсонській області, де борги зросли більше, ніж у 2 рази.

З початку року загальна сума невиплачених заробітних плат найбільше зросла у Запорізькій (у 2,2 рази) та Тернопільській (у 1,9 рази) областях. Серед економічно активних підприємств найвищий темп приросту зафіксовано у Запорізькій та Чернігівській областях − більш, ніж у 2 рази.