Ви є тут

Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 1 березня 2019 року

29.03.2019

П’ятий місяць поспіль в Україні зберігається тенденція до скорочення обсягів заборгованості з виплати заробітної плати.

Станом на 1 березня 2019 року заборгованість становила 2 447 млн. грн., що на 167 млн. грн., або на 6,4% менше, ніж місяцем раніше.

Порівняно із відповідною датою 2018 року також відбулося скорочення суми заборгованості на 0,4%, або на 9,0 млн. гривень.

Борг перед працівниками економічно активних підприємств[1] складає більше половини (52%) від загальної суми заборгованості. При цьому, упродовж місяця заборгованість суттєво зменшилася – на 169 млн. грн., або на 11,8% та на 1 березня ц. р. становила 1 268 млн. гривень.

Серед видів економічної діяльності основна частка боргу припадає на промислові підприємства, де заборгованість перед працівниками становить 1 909 млн. гривень, або 78% від загальної суми боргів по зарплаті. Протягом лютого загальна сума заборгованості у промисловості скоротилася на 8,9% (у т. ч. перед працівниками економічно активних підприємств – на 15,6%).

Переважна частина заборгованості у промисловому комплексі – це борг перед працівниками підприємств переробної промисловості (71%). Частка добувної промисловості і розроблення кар’єрів у невиплатах становить 22%; сектору з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 2%; водопостачання, каналізації, поводження з відходами – 5%.

Серед зазначених видів промислової діяльності, у лютому зросла заборгованість лише перед працівниками підприємств сфери водопостачання, каналізації та поводження з відходами (на 11,4%). Разом з тим суми боргу із виплати заробітних плат зменшилися у переробній промисловості (на 0,1%), добувній промисловості (на 22,5%), сфері постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря (на 68%).

У останньому місяці цьогорічної зими зменшення рівня заборгованості з виплати заробітної плати відбулося у 14 регіонах країни. Найпомітніше скоротилися борги перед працівниками у Хмельницькій та Запорізькій областях на 40,1% та 36,8% відповідно.  

Водночас помітно зросла заборгованість з виплати зарплати на Житомирщині (на 33,8%) та Тернопільщині (на 36,4%).

Як і у попередні місяці, у абсолютному вимірі найбільші суми боргу мають Луганська та Донецька області – 436,5 млн. гривень та 465,8 млн. грн. відповідно. При цьому, у Луганській області борг перед працівниками економічно активних підприємств становить 21% від загальної суми заборгованості, а у Донецькій області цей показник склав 88%.

Привертає увагу той факт, що за 2 місяці 2019 року заборгованість перед працівниками економічно активних підприємств у Вінницькій області зросла майже у 8 разів.

________________________________

[1] Довідково: загальна сума заборгованості складається з даних трьох категорій підприємств: економічно активних; суб’єктів господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (підприємств-банкрутів); підприємств, які призупинили або припинили діяльність і не повідомили про погашення заборгованості (економічно неактивних).