Ви є тут

Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 1 червня 2018 року

02.07.2018

В Україні в чергове зафіксоване зростання заборгованості із виплати працівникам заробітної плати. Станом на 1 червня 2018 року заборгованість склала 2 561,0 млн. грн., що на 87,3 млн. грн. або на 3,5% більше, ніж місяцем раніше. 

На звітну дату 1 410,9 млн. грн., або 55,1% від загальної суми заборгованості, зафіксовано в економічно активних підприємствах. Їх заборгованість перед працівниками протягом травня 2018 року збільшилась на 86,0 млн. грн. або на 6,5%.

Довідково: загальна сума заборгованості складається з даних трьох категорій підприємств: економічно активних; суб’єктів господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (підприємств-банкрутів); підприємств, які призупинили або припинили діяльність і не повідомили про погашення заборгованості (економічно неактивних).

Основна частина загальної суми заборгованості (95,7%) припала на 5 видів економічної діяльності, зокрема, на промисловий комплекс України – 79,5%.

У промисловому комплексі 60,9% суми невиплат належало підприємствам переробної промисловості; 24,7% – добувної промисловості і розроблення кар’єрів; 10,4% заборгував сектор постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря; 4,0% – водопостачання, каналізація, поводження з відходами.

Зокрема, заборгованість підприємств переробної промисловості за травень ц. р. зросла на 2,8%, у тому числі в економічно активних – на 4,6%, підприємств добувної промисловості та розроблення кар’єрів – на 7,1% та 25,7% відповідно, з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 9,9% та 10,1% відповідно.

Як і в попередніх періодах, у регіональному розрізі найбільшу суму заборгованості зафіксовано у Луганській, Донецькій та Харківській областях.

Протягом останнього місяця найбільший приріст загальної суми заборгованості відбувся у Тернопільській (+17,5%) та у Закарпатській областях (+13,6%). Серед економічно активних підприємств найбільше зростання зафіксоване у Херсонській області, де борги зросли у 3,5 рази.

З початку року загальна сума заборгованості найбільше зросла у Запорізькій (на 86,7%) та Тернопільській (на 75,9%) областях. Серед економічно активних підприємств найбільший темп приросту зафіксовано у Чернігівській та у Запорізькій областях (у 2 рази та на 92,3% відповідно).