Ви є тут

Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 1 грудня 2018 року

03.01.2019

У листопаді в Україні зберігалася тенденція попереднього місяця до скорочення заборгованості з виплати заробітної плати. Станом на 1 грудня 2018 року заборгованість склала 2 819,4 млн. грн., що на 64,2 млн. грн., або на 2,2% менше, ніж місяцем раніше. Проте, з початку 2018 року сума заборгованості зросла на 19%, або на 451 млн. гривень.

Майже 57% від загальної суми заборгованості становить борг працівникам економічно активних підприємств[1], який протягом останнього звітного місяця скоротився на 4,4% та на 01.12.2018 склав 1 621,1 млн. гривень.

Серед видів економічної діяльності переважна частка боргу припала на промислові підприємства, де заборгованість перед працівниками склала 2 180 млн. гривень, або 77% від загальної суми боргів по зарплаті. Протягом місяця загальна сума заборгованості у промисловості зменшилися на 2,8% (у т. ч. перед працівниками економічно активних підприємств – на 5,3%).

Основна частина заборгованості у промисловому комплексі – це борг перед працівниками підприємств переробної промисловості (майже 63%). Частка добувної промисловості і розроблення кар’єрів у невиплатах становить 24%; сектору з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 9%; водопостачання, каналізації, поводження з відходами – 4%. Серед зазначених видів промислової діяльності, у листопаді приріст боргу відбувся лише у сфері «водопостачання, каналізація та поводження з відходами», де борг з виплати заробітної плати перед працівниками упродовж місяця збільшився на 7,9%, у тому числі перед працівниками економічно активних підприємств – на 8,4%.

Протягом листопада скорочення обсягів заборгованості з виплати заробітної плати було забезпечено 16 регіонах: від 0,6% у Чернігівській до 38,4% у Чернівецькій областях. При цьому, серед регіонів найкраща робота по скороченню заборгованості із виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах була проведена у Вінницькій та Чернівецькій областях, де вона зменшилася на понад 40%.

Як і у попередні місяці, найбільші суми боргу мають Луганська та Донецька області – 517,2 млн. гривень та 497,6 млн. грн. відповідно. При цьому, якщо у Луганській області борг перед працівниками економічно активних підприємств становить 32% від загальної суми заборгованості, то у Донецькій області цей показник склав 88%.

Протягом останнього місяця найвищі темпи приросту заборгованості відмічалися у Херсонській області, де її загальна сума збільшилася на 30%, а найвищий приріст заборгованості із виплати зарплати перед працівниками економічно активних підприємств у цей період зафіксований у Житомирській області, який 60%. 

З початку року загальна сума невиплачених заробітних плат працівникам економічно активних підприємств найпомітніше зросла у Херсонській (майже у 12 разів), Хмельницькій (у 7 разів рази) та Тернопільській (у 5 разів) областях.

________________________________________

[1]Довідково: загальна сума заборгованості складається з даних трьох категорій підприємств: економічно активних; суб’єктів господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (підприємств-банкрутів); підприємств, які призупинили або припинили діяльність і не повідомили про погашення заборгованості (економічно неактивних).