Ви є тут

Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 1 квітня 2019 року

03.05.2019

Після п’ятимісячної перерви, у березні в Україні відновилася тенденція до нарощування заборгованості з виплати заробітної плати.

Станом на 01.04.2019 заборгованість склала 2 463 млн. грн., що на 16 млн. грн., або на 0,7% більше, ніж місяцем раніше.

Порівняно із відповідною датою 2018 року сума боргу також зросла − на 0,9%, або на 21 млн. гривень.

Борг перед працівниками економічно активних підприємств[1] становить більше половини (52%) від загальної суми заборгованості. При цьому, упродовж місяця заборгованість приросла на 11,9 млн. грн., або на 0,9% та на 1 квітня склала 1 280 млн. гривень.

Серед видів економічної діяльності основна частка боргу припадає на промислові підприємства, де заборгованість перед працівниками становить 1 929 млн. гривень, або 78% від загальної суми боргів по зарплаті. Протягом березня  загальна сума заборгованості у промисловості зросла на 1,1% (у т. ч. перед працівниками економічно активних підприємств – на 2,5%).

Переважна частина заборгованості у промисловому комплексі – це борг перед працівниками підприємств переробної промисловості (70%). Частка добувної промисловості і розроблення кар’єрів у невиплатах становить 24%; сектору з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – близько 1%; водопостачання, каналізації, поводження з відходами – 5%.

Серед зазначених видів промислової діяльності, у березні зросла заборгованість перед працівниками переробної промисловості («плюс» 0,2%), а також на підприємствах добувної промисловості та розроблення кар’єрів («плюс» 10,3%). Натомість, суми боргу із виплати заробітних плат зменшилися сфері постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря («мінус» 65,5%), а також сфері водопостачання, каналізації та поводження з відходами («мінус» 1,9%)

З початку весни зростання рівня заборгованості з виплати заробітної плати зафіксовано у 15 регіонах країни. Найістотніше наростила борг перед працівниками Чернівецька область («плюс» 2,5 рази).  

Разом з тим у 10 областях борги з виплати заробітної плати скоротилися. При цьому найпомітніше зменшили суми боргу Одеська («мінус» 30%), Запорізька («мінус» 21,5%) і Рівненська («мінус» 19%) області.

Як і у попередні місяці, у абсолютному вимірі найбільші суми боргу мають Луганська та Донецька області – 457,5 млн. гривень та 462,9  млн. грн. відповідно. При цьому, у Луганській області борг перед працівниками економічно активних підприємств становить 24% від загальної суми заборгованості, а у Донецькій області цей показник склав 88%.

З початку поточного року заборгованість з виплати зарплати  зафіксована у 13 регіонах країни. Найгірша ситуація у Вінницькій області, де упродовж І кварталу приріст боргу перед працівниками економічно активних підприємств перевищив 7,5 рази.

_____________________________

[1] Довідково: загальна сума заборгованості складається з даних трьох категорій підприємств: економічно активних; суб’єктів господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (підприємств-банкрутів); підприємств, які призупинили або припинили діяльність і не повідомили про погашення заборгованості (економічно неактивних).