Ви є тут

Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 1 листопада 2017 року

28.11.2017

Згідно з даними Держстату, на 1 листопада поточного року загальна сума невиплаченої заробітної плати скоротилася на 0,4% і становила 2 457,6 млн. гривень.

Порівняно з даними на початок року, сума заборгованості зросла на 666,6 млн. грн. або на 37,2%.

Станом на звітну дату 1 333,4 млн. грн., або 54,3% від загальної суми заборгованості, зафіксовано в економічно активних підприємствах. Їх заборгованість перед працівниками протягом жовтня поточного року зменшилась на 0,7%.

Довідково: загальна сума заборгованості складається з даних трьох категорій підприємств: економічно активних; суб’єктів господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (підприємств-банкрутів); підприємств, які призупинили або припинили діяльність і не повідомили про погашення заборгованості (економічно неактивних).

Як і місяцем раніше, основна частина заборгованості (94,8%) припадала на 5 видів економічної діяльності, зокрема, на промисловий комплекс України – 76,9%.

У промисловому комплексі 60,8% загальної суми невиплат належало підприємствам переробної промисловості; 27,1% – добувної промисловості і розроблення кар’єрів; 6,7% заборгував сектор постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря; 5,5% – водопостачання, каналізація, поводження з відходами.

У регіональному розрізі найбільшу суму заборгованості зафіксовано у Луганській (550,5 млн. грн., з яких 213,5 млн. грн. – борги економічно активних підприємств), Донецькій (482,7 млн. грн. та 399,4 млн. грн. відповідно) та Харківській (232,1 млн. грн. та 43,7 млн. грн. відповідно) областях.

Протягом останнього місяця найбільший приріст заборгованості (як загальної суми, так і серед економічно активних підприємств), відбувся у Закарпатській області, де зафіксовано зростання більше, ніж у 2 раза.

З початку року загальна сума заборгованості значно зросла у Рівненській (11 разів), Волинській (7,4 раза), Івано-Франківській (4,7 раза), Черкаській (4,7 раза) та у Хмельницькій (2,9 раза) областях.

Економічно активні підприємства Івано-Франківської, Черкаської, Рівненської, Волинської, Київської, Хмельницької та Вінницької областей з початку року також наростили суми невиплаченої заробітної плати у рази.