Ви є тут

Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 1 листопада 2018 року

29.11.2018

У жовтні в Україні відбулося незначне скорочення заборгованості з виплати заробітної плати. Станом на 1 листопада 2018 року заборгованість склала 2 883,6 млн. грн., що на 5,4 млн. грн., або на 0,2% менше, ніж місяцем раніше. З початку року сума заборгованості зросла на 21,8%, або на 515,2 млн. гривень.

Слід зазначити, що майже 59% від загальної суми заборгованості становить борг працівникам економічно активних підприємств[1], який протягом останнього звітного місяця скоротився на 0,4% та на 01.11.2018  склав 1 694,9 млн. гривень.

Серед видів економічної діяльності основний левова частка боргу припадає на промислові підприємства, де заборгованість перед працівниками становить 2 242 млн. гривень, або 78% від загальної суми боргів по зарплаті. Протягом місяця загальна сума заборгованості у промисловості зменшилися на 1,2% (у т. ч. перед працівниками економічно активних підприємств – на 1,9%).

Основна частина заборгованості у промисловому комплексі припадає на підприємства переробної промисловості (майже 62%). Частка добувної промисловості і розроблення кар’єрів у невиплатах становить 25%; сектору з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 9%; водопостачання, каналізації, поводження з відходами – 4%. Серед зазначених видів промислової діяльності, у жовтні ріст боргу відбувся лише у переробній сфері, де борг з виплати заробітної плати перед працівниками упродовж місяця збільшився на 1,9%, у тому числі перед працівниками економічно активних підприємств – на 3,5%.

Незважаючи на те, що у середньому по Україні відмічалося скорочення заборгованості з виплати заробітної плати, у переважній більшості областей (15) вона зростала. Як і у попередні місяці, найбільші суми боргу мають Луганська та Донецька області –  541,5 млн. гривень та 516,5 млн. грн. відповідно. При цьому, якщо у Луганській області  борг перед працівниками економічно активних підприємств становить 35% від загальної суми заборгованості, то у Донецькій області цей показник склав майже 89%.

Протягом останнього місяця найвищі темпи приросту заборгованості відмічалися у Чернівецькій області, де її загальна сума збільшилася у 6,8 рази. Суттєвий приріст заборгованості із виплати зарплати перед працівниками економічно активних підприємств у жовтні відбувся на Вінниччині (+2,2 рази).

Водночас протягом звітного місяця 10 регіонам країни вдалося забезпечили певне скорочення боргів перед працівниками: від 0,2% у Одеській до 8,2% у Івано-Франківській областях.

З початку року загальна сума невиплачених заробітних плат працівникам економічно активних підприємств найпомітніше зросла у Хмельницькій (+10,5 рази), Херсонській (+7,7 рази), Тернопільській (+4,5 рази), Закарпатській (+4,0 рази), Івано-Франківській та Київській (+ 3,2 рази), областях.

______________________________

[1] Довідково: загальна сума заборгованості складається з даних трьох категорій підприємств: економічно активних; суб’єктів господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (підприємств-банкрутів); підприємств, які призупинили або припинили діяльність і не повідомили про погашення заборгованості (економічно неактивних).