Ви є тут

Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 1 лютого 2019 року

01.03.2019

З початку нового 2019 року в Україні зберігається тенденція до скорочення обсягів заборгованості з виплати заробітної плати.

Станом на 1 лютого 2019 року заборгованість становила 2 645,1 млн. грн., що на 30,8 млн. грн., або на 1,2% менше, ніж місяцем раніше.

Однак, якщо порівнювати із відповідною датою 2018 року, то відболося зростання суми на 3,1%, або на 79,0 млн. гривень.

Борг перед працівниками економічно активних підприємств[1] становив більше половини (55%) від загальної суми заборгованості, та на 01.02.2019 складав 1 437,1 млн. грн., що на 18,6 млн. грн., або на 1,3% менше, ніж місяцем раніше.

Серед видів економічної діяльності переважна частка боргу припадає на промислові підприємства, де заборгованість перед працівниками становить 2 096 млн. гривень, або 80% від загальної суми боргів по зарплаті. Протягом січня загальна сума заборгованості у промисловості зросла на 0,3% (у т. ч. перед працівниками економічно активних підприємств – на 2,6%).

Основна частина заборгованості у промисловому комплексі – це борг перед працівниками підприємств переробної промисловості (65%). Частка добувної промисловості і розроблення кар’єрів у невиплатах становить 26%; сектору з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 5%; водопостачання, каналізації, поводження з відходами – 4%.

Серед зазначених видів промислової діяльності, у січні заборгованість перед працівниками наростили підприємства добувної промисловості (на 11,6%), а також  підприємства сфери водопостачання, каналізації та поводження з відходами (на 11,7%). Натомість суми боргу із виплати заробітних плат зменшилися у переробній промисловості на 0,7%, у сфері постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря − на 31,2%.

Протягом січня ц. р. зменшення заборгованості з виплати заробітної плати спостерігалося у 11 регіонах країни. Найпомітніше скоротилися борги перед працівниками у Львівській та Херсонській областях  − більш, ніж на 44%.

Водночас помітно збільшилася заборгованість з виплати зарплати у Вінницькій області, де її загальна сума зросла на 26,5%, а борги перед працівниками економічно активних підприємств зросли упродовж січня майже у 6 разів.

Як і у попередні місяці, найбільші суми боргу мають Луганська та Донецька області – 505,4 млн. гривень та 513,6 млн. грн. відповідно. При цьому, у Луганській області борг перед працівниками економічно активних підприємств становить 31,6% від загальної суми заборгованості, а у Донецькій області цей показник склав 89,3%.

Порівнюючи із 01.02.2018 загальна сума невиплачених заробітних плат працівникам економічно активних підприємств найвідчутніше виросла у Хмельницькій області – у 11 разів. За вказаний період у Тернопільській та Херсонській областях борг збільшився у 3 рази, у Вінницькій, Одеській, Сумській областях – більш ніж удвічі.

____________________________________________

[1] Довідково: загальна сума заборгованості складається з даних трьох категорій підприємств: економічно активних; суб’єктів господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (підприємств-банкрутів); підприємств, які призупинили або припинили діяльність і не повідомили про погашення заборгованості (економічно неактивних).