Ви є тут

Заборгованість із виплати заробітної плати. Станом на 1 серпня 2018 року

03.09.2018

У липні в Україні зберігалася тенденція до зростання заборгованості із виплати заробітної плати. Станом на 1 серпня 2018 року заборгованість склала 2 733,6 млн. грн., що на 10,2 млн. грн., або на 0,4% більше, ніж місяцем раніше. Загалом з початку року заборгованість зросла на понад 15%, або на 365 млн. гривень.

При цьому 57% від загальної суми заборгованості становить борг працівникам економічно активних підприємств, який практично залишився на рівні показника попереднього місяця та становив на звітну дату 1 564,3 млн. гривень.

Довідково: загальна сума заборгованості складається з даних трьох категорій підприємств: економічно активних; суб’єктів господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (підприємств-банкрутів); підприємств, які призупинили або припинили діяльність і не повідомили про погашення заборгованості (економічно неактивних).

Основний обсяг боргу – це заборгованість працівникам підприємств промисловості, частка якого у загальній сумі становить 79%, або 2171,7 млн. гривень.

Переважна частина заборгованості у промисловому комплексі припадає на підприємства переробної промисловості (60%). Частка добувної промисловості і розроблення кар’єрів у невиплатах становить 26%, сектору з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – 10%; водопостачання, каналізації, поводження з відходами – 4%.

Найбільший приріст заборгованості з виплати заробітної плати упродовж звітного місяця відбувся у переробній промисловості (+3,4%, або 43 млн. гривень). Натомість у інших видах промислової діяльності спостерігалося скорочення сум боргів з виплати заробітної плати.

У звітному періоді зростання заборгованості з виплати заробітної плати зафіксовано у 16 регіонах країни. Як і у попередні місяці, найбільші суми заборгованості з виплати заробітної плати у Луганській та Донецькій областях – 553,5 млн. гривень та 488,8 млн. грн. відповідно. При цьому, якщо у Луганській області борг перед працівниками економічно активних підприємств становить 37%, то у Донецькій області цей показник склав 88%.

Протягом останнього місяця найвищий темп приросту загальної суми заборгованості відбувся у Закарпатській області (+32,8%), а серед економічно активних підприємств − у Хмельницькій та Херсонській областях, де борги зросли у межах 80%. Слід відмітити, що упродовж звітного місяця у Чернівецькій області борг перед працівниками скоротився у 10 разів (з 735 млн. грн. до 73 млн. гривень).

З початку року загальна сума невиплачених заробітних плат найбільше зросла у Запорізькій, Закарпатській та Тернопільській областях (у 2 рази). Серед економічно активних підприємств найвищий темп приросту зафіксовано Івано-Франківській (у 2,5 рази), Закарпатській (у 2,4 рази) та  Херсонській (2,2 рази) областях.