Ви є тут

Заборгованість із виплати заробітної плати станом на 1 травня 2019 року

29.05.2019

У квітні зберігався ріст боргів з виплати заробітної плати.

Станом на 01.05.2019 заборгованість склала 2 615 млн. грн., що на 152 млн. грн., або на 6,2% більше, ніж місяцем раніше.

Порівняно із відповідною датою 2018 року сума боргу також зросла − на 5,7%, або на 141 млн. гривень.

Борг перед працівниками економічно активних підприємств[1] становить більше половини (54%) від загальної суми заборгованості. При цьому, упродовж місяця така заборгованість приросла на 136 млн. грн., або на 10,6% та на 1 травня склала 1 416 млн. гривень.

Серед видів економічної діяльності основна частка боргу припадає на промислові підприємства, де заборгованість перед працівниками становить 2 055 млн. гривень, або 79% від загальної суми боргів по зарплаті. Протягом квітня загальна сума заборгованості у промисловості збільшилася на 6,5% (у т. ч. перед працівниками економічно активних підприємств – на 10,8%).

Переважна частина заборгованості у промисловому комплексі – це борг перед працівниками підприємств переробної промисловості (68%). Частка добувної промисловості і розроблення кар’єрів у невиплатах становить 26%; сектору з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – близько 1%; водопостачання, каналізації, поводження з відходами – понад 5%.

У всіх зазначених видах промислової діяльності, у квітні відбулося зростання заборгованості перед працівниками: у переробній промисловості – на 3,6%, у добувній промисловості та розробленні кар’єрів – на 14,7%, у сфері постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 3,3% та у сфері  водопостачання, каналізації та поводження з відходами – на 8,9%.

У квітні приріст заборгованості з виплати заробітної плати був властивим для 21 регіону, за винятком Житомирської, Миколаївської, Полтавської та Хмельницької областей. Найістотніше наростила борг перед працівниками Львівська область: загальний борг збільшився за місяць на 75%, в тому числі перед працівниками економічно активних підприємств – майже у 2,5 рази.

Як і у попередні місяці, у абсолютному вимірі найбільші суми боргу мають Луганська та Донецька області – 467 млн. гривень та 495 млн. грн. відповідно. Найменше заборгували працівникам підприємства Чернівецької області – 0,4 млн. гривень.

Примітно, що у 15 регіонах основна сума заборгованості – це борг перед працівниками економічно активних підприємств, частка якого у загальному його  обсязі знаходиться у межах 60%−96%.

З початку поточного року заборгованість з виплати зарплати зафіксована у 14 регіонах країни. Найстрімкіше заборгованість зростає у Вінницькій області, де упродовж січня−квітня борг перед працівниками економічно активних підприємств збільшився майже у 9 разів.

___________________________

[1] Довідково: загальна сума заборгованості складається з даних трьох категорій підприємств: економічно активних; суб’єктів господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (підприємств-банкрутів); підприємств, які призупинили або припинили діяльність і не повідомили про погашення заборгованості (економічно неактивних).