Ви є тут

Заборгованість із виплати заробітної плати. Станом на 1 вересня 2018 року

02.10.2018

У серпні в Україні відбулося скорочення суми заборгованості із виплати заробітної плати. Станом на 1 вересня 2018 року заборгованість склала 2 712,3 млн. грн., що на 21,3 млн. грн., або на 0,8% менше, ніж місяцем раніше. При цьому, з початку року заборгованість зросла на 14,5%, або на 343,9 млн. гривень.

Слід зазначити, що 56% від загальної суми заборгованості становить борг працівникам економічно активних підприємств, який упродовж звітного періоду також скоротився на 2,7% та становив на 1 вересня ц. р. 1 521,9 млн. гривень.

Довідково: загальна сума заборгованості складається з даних трьох категорій підприємств: економічно активних; суб’єктів господарювання, щодо яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (підприємств-банкрутів); підприємств, які призупинили або припинили діяльність і не повідомили про погашення заборгованості (економічно неактивних).

Основний обсяг боргу – це заборгованість працівникам підприємств промисловості, частка якого у загальній сумі складає близько 79%, або 2130 млн. гривень.

Переважна частина заборгованості у промисловому комплексі припадає на підприємства переробної промисловості (63%). Частка добувної промисловості і розроблення кар’єрів у невиплатах становить 24%, сектору з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – майже 10%; водопостачання, каналізації, поводження з відходами – 4%.

У промисловій сфері у серпні відбулося помітне скорочення боргів з виплати заробітної плати – на 2,9%, у тому числі перед працівниками економічно активних підприємств – на 4,8%. Найбільше упродовж звітного місяця зменшилася заборгованість у добувній промисловості – на 8,1% та у сфері постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – на 9,4%. Натомість у переробній промисловості борги з виплати зарплати продовжували накопичуватися (+1,7% за місяць).

У звітному періоді зростання заборгованості з виплати заробітної плати зафіксовано у 14 регіонах країни. Як і у попередні місяці, найбільші суми заборгованості з виплати заробітної плати у Луганській та Донецькій областях – 540,0 млн. гривень та 450,2 млн. грн. відповідно. При цьому, якщо у Луганській області борг перед працівниками економічно активних підприємств становить 35%, то у Донецькій області цей показник склав 87%.

Протягом останнього місяця найвищий темп приросту загальної суми заборгованості відмічався на Тернопільщині (+35,3%), а серед економічно активних підприємств − у Хмельницькій та Херсонській областях, де борги зросли на 63,3 % та 52,5% відповідно. Слід відмітити, що упродовж звітного місяця у Чернівецькій області практично погашено борги з виплати зарплати перед працівниками економічно активних підприємств.

З початку року загальна сума невиплачених заробітних плат найбільше зросла у Херсонській (+2,2 рази), Закарпатській (+2,4 рази) та Тернопільській (+2,8 рази) областях. Серед економічно активних підприємств найвищий темп приросту зафіксовано Івано-Франківській (у 2,5 рази), Хмельницькій (у 2,2 рази) та Херсонській (2,4 рази) областях.