Ви є тут

Заклади дошкільної освіти. Підсумки 2017 року

08.05.2018

Держстат опублікував дані про підсумки діяльності у 2017 році дошкільних навчальних закладів. Економічний дискусійний клуб у минулих роках вже розглядав цю тему і вирішив дослідити зміни, які відбулися в умовах здобуття малечею дошкільної освіти за рік.

У 2017 році порівняно із даними попереднього року кількість дошкільних навчальних закладів в Україні скоротилась на 42 одиниці. Натомість, у функціонуючих зросла кількість міст, та відповідно дітей у них.

Так, на кінець 2017 року в Україні налічувалось 14 9074 дошкільних навчальних закладів різних типів із кількістю місць у них – 1 141 тис. Дошкільну освіту у таких закладах здобувало 1 304 тис. дітей, що на 4,0 тис. осіб більше, ніж у 2016 році.

Найбільше побільшало закладів дошкільної освіти в Івано-Франківській та Харківській областях (на 16 та 14 од. відповідно). Проте, не у всіх регіонах України зафіксовано позитивну динаміку.

У цілому по країні зберіглася тенденція до перевантаженості дошкільних навчальних закладів. У середньому на 100 місць у дошкільному закладі України претендувало 112 дітей.

Водночас, у більшості регіонах цей показник більший за середній.

Як і торік, найбільша затребуваність у розширені мережі закладів для дошкільнят зафіксована у Волинській, Львівській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

_____________________________

Інформацію наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини зони проведення антитерористичної операції.