Ви є тут

Зовнішня торгівля аграрною продукцією. Результати 2019 року

27.01.2020

У 2019 році аграрна продукція залишалася основою зовнішньої торгівлі України. Частка сільськогосподарської продукції та продовольства (групи 1-24 УКТЗЕД) у загальних обсягах українського експорту склала 44,3%, або 22,2 млрд. дол. США.

Порівняно з 2018 роком обсяги аграрного експорту зросли на 19%, тоді як загальний експорт товарів з України за цей період збільшився на 6%.

Обсяги імпорту аграрної продукції до України були майже вчетверо меншими порівняно з обсягами її експорту та склали 5,7 млрд. дол. США. Частка імпорту сільгосппродукції та продовольства у минулому році становила 9,4% від загальних обсягів імпорту та зросла порівняно з 2018 роком на 13%.

Сальдо зовнішньої торгівлі аграрною продукцією також зберегло свою багаторічну позитивну стабільність і склало за підсумками року 16,4 млрд. дол. США. Водночас загальне сальдо зовнішньої торгівлі товарами у 2019 році було негативним («мінус» $10,3 млрд).

Провідну роль у вітчизняному аграрному експорті відіграє продукція рослинного походження, частка якої у структурі − 58%. Характерними представниками цієї підгрупи є зернові культури, передусім, пшениця, кукурудза та ячмінь, сукупна частка яких у групі складає 74%, а також насіння олійних культур, переважно соєвих бобів та насіння ріпаку, з часткою 20%.

На жири та олії рослинні, насамперед олію соняшникову, припадає 21% сільськогосподарського експорту. Ще 14% експорту – це готові харчові продукти (борошно, цукор, спирт, тютюнові вироби тощо).

Частка продукції тваринного походження є найменшою та становить близько 6%. Найхарактернішим представником українського експорту у цьому сегменті є м'ясо та субпродукти з птиці, питома вага яких тут складає понад 46%.

У вартісній структурі імпорту переважає група «готові харчові продукти» (45%), серед яких найвищі частки мають алкогольні та безалкогольні напої (22%), а також тютюнова сировина (21%).

На другій позиції аграрного імпорту знаходиться продукція рослинного походження, з часткою 32%. Найпомітнішими представниками імпортних товарів з цієї підгрупи є цитрусові, банани, кава, посівний матеріал кукурудзи та соняшнику.

Із продукції тваринного походження, частка якої у структурі імпорту близько 19%, найбільше імпортуються риба та морепродукти, питома вага яких у цьому сегменті досягає майже 60%. Також активним є імпорт в Україну сирів, свинини та м’яса і субпродуктів птиці.

 

Файли: