Ви є тут

Чому ми бідні і що з цим робити

Автор:
Турянський Юрій
23.08.2018

За даними ООН 60 % українців знаходяться за межею бідності. А за підрахунками західних економістів наша країна закріпилась у списку найбідніших країн світу. Наші зарплати найменші у Європі, за роботу українцям платять копійки. В той час, коли олігархи заробляють мільярди на нашій з вами праці.

У державному ж бюджеті величезна діра. Грошей починає критично не вистачати і вже розпочалися перші затримки з виплатою пенсій.

В той час коли влада розповідає про економічне зростання, ми з вами недораховуємося грошей в гаманцях.

Насправді, цифри, які подають нам у міністерських звітах не мають нічого спільного із реальним економічним станом простих українців. Востаннє уряд підвищив мінімалку на 18%, а вже за півроку ціни в магазинах виросли в рази більше. Гривня знецінюється, її з’їдає інфляція. А влада, намагаючись закрити діри у бюджеті, забирає останні кошти у бюджетників: в пенсіонерів, шахтарів, чорнобильців та ветеранів.

Економічний добробут держави – це кількість працевлаштованих громадян та їхнє соціальне забезпечення. Нинішня влада не спроможна створити нові робочі місця. На сьогодні (лише за офіційними даними) в Україні 2 млн. безробітних, а ще 5 млн. українців легально виїхали працювати за кордон. Також, за різними даними, від 3 до 5 млн. наших співвітчизників знаходяться за кордоном нелегально. В сусідній Польщі, за останні десять років, у сорок разів збільшилась народжуваність  українців. Так, з 26 млн. працездатних українців,  практично кожен другий немає робочого місця у своїй країні. Натомість влада і далі продає та закриває великі державні підприємства та заводи. Немає жодного стимулювання українських виробників.

Необхідно провести повну реанімацію вітчизняної економіки, а основною метою реформи має стати створення реальних робочих місць для українців.

Лише побудувавши сильну економіку МИ ЗМОЖЕМО ПОДОЛАТИ БІДНІСТЬ.

Замість того, аби відновлювати заводи, влада активно розпродує державні підприємства. На початку 90х років, після розпаду СРСР, Україна мала одну з найпотужніших економік у Європі.

А зараз нинішня влада наживається на останніх залишках з того, що залишилося.

На сьогоднішній день зрозуміло одне – необхідно терміново відновлювати національну економіку країни!

Необхідно повернути в державну власність усі підприємства, що належать російським олігархам. Наприклад, Львівський автобусний завод, власником якого є російський бізнесмен Ігор Чуркін (племінник екс-посла Росії в Радбезі ООН). Завод знищено, а разом з ним і тисячі робочих місць. Схожа ситуація і з Дніпровським металургійним комбінатом, який у також належить росіянам. Зараз фінансові показники збиткові: відповідно до фінансових звітів підприємства, чистий збиток становить 1 млрд. 223 млн. грн., який і далі зростає.

Повернення у державну власність, фінансова підтримка та якісний менеджмент зможуть перезапустити заводи та створити сотні тисяч робочих місць.

Таким чином прості українці отримають змогу залишитися та працювати вдома, а не шукати кращої долі за кордоном.

Ми зможемо наповнити бюджет реальними грошима, які потім можна перенаправити на підняття соціальних стандартів: збільшення пенсій, мінімальних зарплат, розвиток медицини та освіти.