Ви є тут

Анатолій Максюта: "Без індексації соцвиплат є ризик докотитися до бартерних відносин 90-х"

29.05.2015

Індексацію заробітних плат і пенсій не дивлячись ні на що необхідно проводити. Таку думку «Аналітичній службі новин» висловив в.о. міністра економічного розвитку і торгівлі України (2014), модератор «Економічного дискусійного клубу» Анатолій Максюта.

«Індексування соцвиплат  — це не лише забезпечення соціальної справедливості. Все набагато складніше. Без індексації соцвиплат падає споживання. А коли падає споживання, виникають серйозні проблеми у внутрішнього ринку. Існує пряма зав'язка: що менше витрачають, то менше (надходить коштів, — авт.) до держбюджету», — говорить Анатолій Максюта.

Економіст наголосив, що у випадку з браком поліпшення ситуації із зарплатами і пенсіями, доходами звичайних громадян, суттєво зростуть ризики неплатежів за енергоресурси і послуги ЖКГ. Крім того, розшириться список людей, які мають право скористатися державними субсидіями. Це, в свою чергу, призведе до зростання навантаження на держбюджет.

«Суми, наданої на субсидії в 12 мільярдів гривень, не вистачить», — акцентує увагу експерт.

Також Анатолій Максюта нагадав ситуацію, в яку Україна потрапила в 90-х, — зарплати видавали не грошима, а продукцією.

«Люди отримували зарплату консервами, горілкою — хто де працював, тим і отримував. Ми не повинні дійти до цього», — зауважив він.

А.Максюта упевнений, що вирішувати проблеми видаткової частини бюджету потрібно. Але це має бути продумано і кваліфіковано. Не розвиваючи економіку загалом, розраховувати на скорочення дефіциту і збільшення дохідної частини бюджету за рахунок реальних надходжень не доводиться.

«Держава повинна повернути спіраль в інший бік. Вона сьогодні закручується, а нам необхідно її відкрутити в інший бік», — вважає Максюта.