Ви є тут

Бюджет-2016 потребує доопрацювання та вдосконалення – експерти ЕДК

21.12.2015

В офісі Економічного дискусійного клубу відбулося засідання «круглого столу», на якому експерти проаналізували та обговорили основні параметри представленого урядом проекту держбюджету на 2016 рік.

Неупереджений аналіз оприлюдненого документу підказує, що наступний рік знову, фактично, буде втрачено для розвитку економіки, вважає Президент Економічного дискусійного клубу Анатолій Максюта. Насамперед тому, що на 10-20 відсотків цей бюджет побудований на неіснуючому законодавстві. Складається враження, що він був підготовлений наспіх, враховуючи, що терміни підготовки і подання бюджету до парламенту давно вичерпані. Викликає багато запитань і якість документу. Закладено значні ризики не тільки для бізнесу, а й для населення – перш за все, в питаннях оподаткування, отримання послуг з освіти та охорони здоров’я. Скорочуються видатки розвитку. Прогнозовані 2 відсотки зростання ВВП, перебувають, фактично, на межі статистичної похибки. Слід також ураховувати і той факт, що з 1 січня наступного року знімається мито для більшості товарів, завезених з Європейського Союзу у зв’язку із запровадження в повному обсязі ЗВТ між Україною та ЄС, а також скасовується додатковий імпортний збір. Безумовно, це болюче вдарить по вітчизняному виробнику, який не готовий до зростаючої конкуренції.

Існують певні ризики і у фінансово-кредитній сфері. Проект бюджету містить низку статей, які передбачають право брати запозичення понад ліміти, встановлені законом про бюджет. 

Неоднозначний ефект і від задекларованого зменшення податкових ставок. Так, зменшення ЄСВ одразу призведе до збільшення дефіциту Пенсійного фонду на суму близько 100 млрд. грн. Серйозну стурбованість викликає і різке скорочення видатків на наукову діяльність та соціальну сферу – сектори, які визначають майбутню конкурентоспроможність країни. 

Експерти Економічного дискусійного клубу одностайні у своїй думці: у представленому проекті бюджету закладені серйозні ризики як у доходній, так і у видатковій частині бюджету, а тому він потребує доопрацювання і вдосконалення.

Підсумовуючи роботу Економічного дискусійного клубу у 2015 році його Президент Анатолій Максюта відзначив, що аналітичні дослідження експертів та інформаційні продукти клубу мають значний інтерес у суспільстві та користуються попитом на медіа-ринку держави. У поле зору членів клубу потрапляють різноманітні економічні питання. Результати досліджень оприлюднюються у друкованих та електронних засобах масової інформації. 

Відтак, діяльність клубу має гарні перспективи, з огляду на суспільні процеси, які відбуваються в державі. «Наші принципи щодо зваженості та щодо об’єктивності суджень, виключення популізму знаходять розуміння і підтримку в суспільстві», - підкреслив Анатолій Максюта.